Wózek elektryczny inwalidzki jest dość kosztownym sprzętem, ale równocześnie w wielu wypadkach jest on niezbędny do tego, by osoba z niepełnosprawnością mogła odzyskać choć część swojej mobilności. Dlaczego takie wózki są zdecydowanie lepsze niż tradycyjne?

Samodzielne poruszanie się bez wysiłku

Poruszanie się tradycyjnym wózkiem inwalidzkim wymaga sporo siły. Jest ona konieczna do tego, by wprawić wózek w ruch. Bardzo często osoby korzystające z wózków skarżą się też na to, że na ich dłoniach pojawiają się odciski na skutek zbyt intensywnej pracy. Do tego jeszcze dochodzi kwestia manewrowania wózkiem, która jest wyjątkowo skomplikowana. Czasami zdarza się, że nie obędzie się bez pomocy osoby, która pomoże ustawić wózek w odpowiedni sposób. W przypadku wózków poruszających się dzięki silnikowi elektrycznemu obsługa wymaga dużo mniej siły. Wystarczy tylko wywierać odpowiedni nacisk na joystick służący do kierowania wózkiem.

Również dla osób z większym stopniem niepełnosprawności

By samodzielnie poruszać się wózkiem elektrycznym inwalidzkim trzeba wbrew temu, co może się wydawać, mieć wciąż dużą sprawność. Konieczne jest poruszanie rękoma oraz w pewnym stopniu tułowiem. W przypadku wózków elektrycznych zakres ruchów może być dużo mniejszy. By poruszać się przy jego pomocy, wystarczy mieć sprawne palce, które będą obsługiwały pilota od wózka. W ten sposób ten typ wózków inwalidzkich może wpłynąć na zwiększenie mobilności osób o wysokim stopniu niepełnosprawności. Dla nich jest on prawdziwą szansą na lepsze jutro.

Post Author: admin

You may also like

Jak stosować spray do uszu?

W przewodzie słuchowym woskowina jest niezwykle ważna, ponieważ jest podstawą

marihuana indoor

Sposób na dyskretną uprawę – Ziarna marihuany indoor

Konopia to roślina która potrafi wytwarzać solidny i niepowtarzalny zapach.

maść na opryszczkę

Maść na opryszczkę – jak działa?

Opryszczka wywołana jest działaniem wirusa HSV1. Można się nią łatwo zarazić