White Widow

Dokładne pochodzenie White Widow nie jest znane. Jest to holenderski klasyk, jaki po raz pierwszy był uprawiany w Holandii. Czym odznacza się ta odmiana? Jakie ma cechy? Kiedy rozpoczęto hodowanie nasion tego typu?

Początki White Widow

White Widow

Okazuje się, że oryginalna White Window powstała z połączenia sativy z hybrydą indici. Ta pierwsza pochodzi z Brazylii, a hybryda z południowych Indii. Legenda wskazuje, że WW jest rezultatem wielu lat selekcji oraz hodowli w górach Kerala, co pozwoliło stworzyć bogatą w żywicę konopię. Premiera White Widow miała miejsce w latach 90 ubiegłego wieku. Od tamtej pory nasiona rozproszyły się po całym świecie, co dało wiele różnych odmian, jakie cieszą się uznaniem na rynku. W dzisiejszych czasach znane banki nasion mają własne wersje White Widow, co nikogo nie dziwi. 

Cechy White Widow

Doświadczeni hodowcy dbają o to, aby stworzyć unikalne wersje tego klasyka, korzystając z genetyki WW S1. Odmiana cechuje się doskonałą równowagą genetyczną, jaka wynosi 50% genów sativa i 50% genów indica. Z tego względu roślina znajduje się pośrodku spektrum i daje nam to, co najlepsze z obu nasion. 

Feminizowana White Widow może osiągać do 2 metrów wysokości w uprawie outdoor i do 1 metra wysokości w uprawie indoor. Hodowla wiąże się z dużą ilością światła, jednak możliwa jest też uprawa w chłodniejszym klimacie. Nie zapominajmy jednak o tym, że roślina bardzo dobrze czuje się w cieplejszej temperaturze. Jeśli chodzi o uprawę indoor, zbiory mogą bazować na 450-500g/m2. W przypadku uprawy outdoor zazwyczaj  plony sięgają do 550-600g na roślinę. 

Post Author: admin