maść na opryszczkę

Opryszczka wywołana jest działaniem wirusa HSV1. Można się nią łatwo zarazić poprzez bezpośredni kontakt z zainfekowaną osobą. Objawem, który powinien zwrócić uwagę pacjenta jest napięta skóra ust, a następnie dokuczliwy świąd i pieczenie. Z biegiem czasu pojawia się także zaczerwienienie i charakterystyczna wypukła grudka. Na dalszym etapie przekształca się w bolesne, niewielkie pęcherzyki, które pękają samoistnie po kilku dniach. W łagodzeniu objawów pomocna jest maść na opryszczkę dostępna w każdej aptece.

Jak działa maść na opryszczkę?

Wszystkie leki na opryszczkę zawierają substancje czynne, które działają kojąco na stan zapalny i przeciwwirusowo. Stosowanie maści na opryszczkę wskazane jest w pierwszej fazie rozwoju wirusa. Szybkie użycie maści pozwala skutecznie zahamować jego rozprzestrzenianie i jednocześnie łagodzi nieprzyjemne objawy towarzyszące zakażeniu. Warto także pamiętać, że powstawaniu opryszczki sprzyjają:

maść na opryszczkę
  • niska temperatura,
  • stres,
  • przeziębienie,
  • światło słoneczne.

Jak stosować maść na opryszczkę?

Niewielka ilość preparatu należy wycisnąć z tubki i nałożyć na miejsce z widoczną zmianą. Po każdym zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Do mycia twarzy najlepiej w tym czasie stosować jednorazowy ręcznik. Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, zwykle aż do momentu ustąpienia objawów. W aptekach internetowych np. tutaj oprócz maści na opryszczkę dostępne są również tabletki, żele, płyny oraz specjalne plastry o działaniu przeciwzapalnym i przeciwwirusowym.

Post Author: admin