nefrolog białystok

Zdrowie jest jednym z najważniejszych czynników, wpływających na nastrój człowieka, jego energię, motywację do działań, a co za tym idzie sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Dlatego zaleca się, aby w przypadku dolegliwości nie zwlekać i jak najszybciej udać się do lekarza, który będzie w stanie zaradzić problemom.

Nefrolog Białystok

Jedną z lekarskich specjalizacji jest nefrolog. Zajmuje się on chorobami nerek oraz układu moczowego. Są to bardzo ważne kwestie, które znacząco wpływają na samopoczucie pacjenta. W tym zakresie nefrolog współpracuje także z urologiem – specjalistą od układu moczowo-płciowego.
Do najczęściej leczonych przypadłości należą:

nefrolog białystok
  • kamica nerkowa,
  • Stany zapalne układu moczowego,
  • Choroba Fabry’ego,
  • Cystynuria,
  • Zapalenie nerek.

Wizyta u urologa

Dobierając właściwego specjalistę, należy zwrócić uwagę na jego staż, a także opinie dotychczasowych pacjentów. Nefrolog jest w stanie leczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych, więcej dowiesz się na https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/ . W większych miastach takich jak Kraków, Kielce, czy Białystok nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu nefrologicznego.
W przeciwieństwie do urologa nefrolog skupia się na leczeniu w sposób internistyczny. Jest więc przeznaczony dla pacjentów, którzy nie wymagają operacji. Nefrologowie pomagają w pracy wiadomości o wynikach badań USG, czy RTG.
Takie objawy jak krwiomocz, regularne pobudki w nocy celem oddania moczu, czy jego pienienie się są wystarczającymi powodami, aby udać się do specjalisty.

Post Author: admin