kobieta pokazuje zęby

Któż nie chciałby mieć pięknych, białych zębów? Z pewnością niejedna osoba wykazuje takie chęci, jednak chęci, a rzeczywistość często nie idą ze sobą w parze. Szczególnie jeśli chodzi o zęby, ponieważ na ich kondycje wpływ ma wiele czynników, których działania często jesteśmy po prostu nieświadomi.

Czynniki negatywne dla zębów

Zanim dojdzie do najgorszego jeśli chodzi o zęby, czyli powstawania ubytków i dziur w ich strukturze, to poprzedzone to jest powstawaniem ciemniejszego odcienia całego zęba. Jest to osad, który jest nie tylko bardzo niebezpieczny, ale również zwyczajnie nieestetyczny. Od czego powstaje taki osad? Przede wszystkim od picia bardzo dużej ilości kawy i herbaty. Na jego występowanie wpływ ma również palenie papierosów i regularne picie wina. Nie oznacza to jednak, że tylko czynniki uważane powszechnie za szkodliwe dla zdrowia powodują powstawanie takiego osadu. W równie szybkim tempie produkują go również niektóre owoce np. wiśnie, czy czereśnie.

Skuteczny sposób na białe zęby

Nie oznacza to jednak, że należy pogodzić się z brzydkimi, ciemnymi zębami. Ich barwa choć bardzo zależna od diety, jest również bardzo dobrze korygowana poprzez bardzo ciekawe metody i techniki. Zdecydowanie najtańszy sposób na białe zęby to pasta wybielająca. Zawarte w niej substancje powodują rozbijanie osadu podczas mycia zębów i w efekcie doprowadzanie do jego choć skutecznego usunięcia. Bardziej zaawansowane metody można oczywiście również zastosować, jednak nie samodzielnie, a poprzez wizytę u stomatologa. Nałożyć on może na zęby np. specjalny żel wybielający lub zastosować np. laserowe wybielanie zębów, czyli technologie z najwyższej półki.

Czy efekt zabiegów jest trwały?

W zależności od zastosowanej metody zęby będą utrzymywały swoją biel przez coraz to dłuższy czas. Pamiętać jedynie należy, że bez zmiany trybu życia i przede wszystkim zmiany diety, prędzej czy później nawet po najlepszym i najdroższym zabiegu, wróci się do punktu wyjścia i całą procedurę będzie trzeba po prostu powtórzyć.

Post Author: admin