skuteczny preparat dla każdego

Wapń to składnik mineralny, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, jednak jego niedobór najsilniej odbija się na układzie kostnym człowieka. Dostarczanie prawidłowej ilości wapnia jest bardzo ważne,gdy jesteśmy dziećmi – wówczas przydatna jest dieta bogata w nabiał oraz w mięso. Wapn powinien być też dostarczany w większych ilościach, gdy wchodzimy w okres przekwitania. Dotyczy to szczególnie kobiet, które natura wyposaża w menopauzę.

Dlaczego wapń jest ważny dla organizmu?

Wapń wchodzi w skład budowy zębów, a także kości dużych, ale również w skład chrząstek. Śladowa jego ilość znajduje się też w płynach ustrojowych oraz w tkankach miękkich organizmu. Dzięki odpowiedniej ilości wapnia w organizmie, na baczności ma się nasz układ hormonalny, procesy trawienia, a także procesy przemiany materii. Dodatkowo, odpowiednia ilość wapnia sprzyja zachowaniu prawidłowej kurczliwości mięśni. Ma to niebagatelne znaczenie, gdy mówimy o skurczach mięśni okalających serce.

Jak suplementować wapń?

Gdy wapnia jest w organizmie zbyt mało, należy przyjmować cytrynian wapnia – https://evita.sklep.pl/pl/p/WAPN-W-PROSZKU-CYTRYNIAN-WAPNIA-500g-100-czysty-proszek-bez-dodatkow-Myvita/23113166. Należy unikać tabletek, które wapń podają nam w formie węglanu. Koniecznie trzeba suplementować wapń, gdy mamy osteoporozę. Osteoporoza jest w zasadzie spowodowana długotrwałym ubytkiem wapnia w organizmie. Czasami tak skrajnie niska ilość wapnia w organizmie jest spowodowana chorobami na innym tle, a nie nieprawidłową dietą. Należy to diagnozować i leczyć z pomocą lekarzy.

Dlaczego nie należy bagatelizować suplementowania wapnia, gdy jest coś nie tak? Gdy zdiagnozuje się niedobór wapnia w organizmie człowieka, gdy ten znajduje się w procesie wzrostu, wówczas może dojść do zmniejszenia masy ciała. Nie da się tego odrobić w późniejszym okresie życia – już nie wyrośniemy, gdy zakończą się naturalne procesy wzrostowe.

Post Author: admin