doktor pediatraKażdy kto miał kontakt z lekarzem wie dokładnie, że do każdej wizyty u lekarza trzeba się dokładnie przygotować. W szczególności dotyczy to wizyty z dzieckiem u pediatry. Zwłaszcza jeśli jest to pierwsza wizyta.

Znajdź dobrego lekarza pediatrę!

W tym celu można popytać znajomych lub poszukać w sieci pediatry w Białymstoku.

Kiedy najlepiej udać się pierwszy raz do lekarza pediatry w Białymstoku? Choć mogłoby się to wydawać mało istotne i tak naprawdę mało rodziców zwraca na to uwagę, ale to lekarza warto wybrać się o tej porze dnia kiedy dziecko jest najbardziej pogodne. Ani zmęczone, ani głodne. Oczywiście nie ma tu reguły. Każde dziecko jest inne i każde na wizytę w przychodni będzie reagowało inaczej niezależnie od tego jaka będzie to pora dnia.

Opanuj nerwy!

Pamiętajmy także o naszych nerwach. Dzieci doskonale to wyczuwają. Jeśli rodzic będzie się nadmiernie stresował stan ten przerzuci się także na dziecko. Dlatego rodzic zawsze powinien być spokojny. Zwłaszcza jeśli jest to zwykła wizyta kontrolna. Pamiętajmy, lekarz dziecięcy w Białymstoku nie gryzie. Ważny jest także ubiór dziecka. Powinien być wygodny w zdejmowaniu i ubieraniu. Dzięki temu wszystko pójdzie zdecydowanie szybciej. Przyda się także tetrowa pieluszka, na której będzie można położyć dziecko oraz oczywiście smoczek. Każda wizyta powinna się odbyć w spokojnej atmosferze. pediatra badający dziecko zazwyczaj ma odpowiednie podejście do malucha. Potrafi je zabawić i zainteresować tak, by w międzyczasie spokojnie wykonać badanie lekarskie. Lekarz pediatra Białystok wykonuje również potrzebne bilanse a także przygotowuje malucha do stosownych szczepień. Dziecko zanim zostanie zaczepione powinno być całkowicie zdrowe. To w gestii pediatry jest dokładne osłuchanie dziecka a także sprawdzenie czy nie ma szmerów w oskrzelach i płucach.

Post Author: admin