wytwarzanie zielonej tyrozyny

Organizm ludzki w przeważającej części zbudowany jest z białek, których podstawowym budulcem są aminokwasy (zarówno pochodzenia endogennego, jak i egzogennego). Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala na utrzymanie organizmu w równowadze, również pod względem ilości anabolizowanych i katabolizowanych białek.

Tyrozyna- co warto o niej wiedzieć?

Tyrozyna to tzw. aminokwas endogenny. Jego produkcja następuje w organizmie człowieka, jednak jest ona zależna od ilości aminokwasu egzogennego, jakim jest fenyloalanina. Zbyt mała ilość fenyloalaniny hamuje produkcję tyrozyny i jest powodem jej niedoborów.

Za najważniejsze źródło fenyloalaniny uznać możemy mięso, ale w dzisiejszych czasach jest nią również wzbogacana m.in. guma do żucia.

Działanie tyrozyny

tyrozyna w tabletkachTyrozyna to aminokwas stosowany do syntezy neuroprzekaźników. Do produktów jej reakcji zaliczamy m.in. adrenalinę, dopaminę oraz noradrenalinę. Substancje te swoje działanie ujawniają głównie w sytuacjach stresowych, jednak są one potrzebne również w przypadku równowagi nerwowej organizmu.

Regularna suplementacja tyrozyny ze sklepu online Evita pozwala na usunięcie zmęczenia organizmu (produkcja neurotransmiterów) występującego po długotrwałym wysiłku, a także hamuje wytwarzanie bodźców bólowych.
Zwiększenie możliwości koncentracji, a także wspomaganie pracy mózgowia uznać można za jej pośrednie działanie. Nie mniej ważne jest zwiększanie odporności na stres.

Działanie uboczne, które jest szczególnie wychwalane przez panie, to zwiększenie zdolności opalania skóry. Wytwarzana z tyrozyny melanina pozwala nie tylko na ochronę skóry przez promieniowaniem UV, ale również jest czynnikiem wpływającym na kolor skóry.

Kto powinien suplementować tyrozynę?

Zgodnie z najnowszymi zalecaniami, tyrozynę poleca się osobom będącym na tzw. diecie redukcyjnej oraz ciężko pracującym fizycznie.

Post Author: admin