Palenie papierosów, a w zasadzie obecna w nich nikotyna mają bardzo zły wpływ na ludzkie zdrowie. Między innymi dlatego, setki tysięcy Polaków każdego roku decydują się na pozbycie nałogu. Nie wszystkim jednak to się udaje, dlatego przedstawiamy trzy sprawdzone sposoby, jak rzucić palenie.

https://www.aptekagalen.pl/blog/rzucanie-palenia

Metoda małych kroków

Powszechną przyczyną porażki wielu palaczy jest fakt, że chcą oni natychmiast rzucić papierosy z dnia na dzień. Jak przekonują eksperci: nie tędy droga! Organizm przyzwyczajony do codziennego dostarczania nikotyny nie będzie chciał tak szybko z niej zrezygnować, dlatego dużo lepiej postawić na metodę małych kroków. Najpierw ograniczyć palenie do 2-3 papierosów dziennie, a później całkowite ich wyeliminowanie.

Wsparcie farmaceutyczne

Tabletki, inhalatory oraz plastry doskonale sprawdzają się w walce z nieprzyjemnym nałogiem. Dotyczy to przede wszystkim początkowego etapu odstawienia, gdzie pomagają ograniczyć uporczywy głód nikotynowy – przetrwanie tych pierwszych dni, często jest kluczowe dla przyszłego sukcesu.

Terapia behawioralna

Jak wskazują badania, wsparcie terapeutyczne nawet kilkukrotnie poprawia szanse na trwałe wygranie z nałogiem. Takie leczenie dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nic jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego i jak rzucić palenie. Co ważniejsze, terapie nie tylko pomaga rzucić nałóg, ale również zmniejsza szanse powrotu do palenia. Warto więc rozważyć wizytę u terapeuty, jeśli planujemy wygrać z nałogowym paleniem papierosów raz na zawsze.

Post Author: admin