odchudzanie

Osoby pragnące schudnąć i zastanawiające się, jak wspomóc swoją kurację odchudzającą, mają do wyboru wiele możliwości, dostępnych między innymi w aptece FAMILIA. Zdecydowanie jednak najważniejsze jest dostarczenie swojemu organizmowi błonnika. Składnik ten jest zresztą bardzo ważny w diecie każdego człowieka, w zakresie odchudzania zaś szczególnie – trudno jest schudnąć bez niego.

Wsparcie trawienia

Błonnik to włókno celulozowe, które nie ma żadnych wartości odżywczych, a nawet nie jest trawione. Na czym zatem polega jego rola? Przechodząc przez układ pokarmowy, działa jak miotełka, pomagając usuwać szkodliwe produkty uboczne przemiany materii, złogi w jelitach, a także toksyny. Najważniejszą z punktu widzenia odchudzających się korzyścią jest zaś fakt, że istotne przyspiesza trawienie. Dzięki temu można uniknąć problemów gastrycznych takich jak wzdęcia, skutki niestrawności, a przede wszystkim – zaparć. Z tego powodu błonnik jest niezwykle ważny w diecie każdego człowieka – jego niedobory skutkują spowolnionym trawieniem, przybieraniem na wadze, a częste zaparcia nierzadko nawet są przyczyną poważnych problemów w obrębie jelita grubego, z jego nowotworem włącznie!

Jak stosować?

Chcąc zapewnić sobie wspomaganie odchudzania za sprawą błonnika, warto na początek postarać się wzbogacić swoją dietę w jego naturalne źródła. Stosowanie suplementów diety powinno być dopiero kolejnym krokiem. Składnik ten można znaleźć głównie w pełnych ziarnach, czyli warto sięgać po razowy chleb, makaron czy brązowy ryż. Jego ważnym źródłem są też warzywa i owoce.

Post Author: admin