lugola płyn

Obecnie coraz więcej mówi się o tym, jak ogromne korzyści może przynieść nam picie jodu. Należy jednak wiedzieć, że przede wszystkim należy robić tę czynność pod kontrolą lekarza, a także wiedzieć, jaki preparat w tym celu wybrać. Płyn Lugola zostaje często zakupiony z zamiarem picia preparatu, jednak nie powinniśmy tego robić, bo Lugola płyn jest preparatem nieoczyszczonym i nie nadaje się do picia. Możemy jednak wykorzystywać go na inne sposoby, które z kolei okażą się rzeczywiście pomocne w leczeniu.

Co powinniśmy wiedzieć, kupując płyn Lugola?

Roztwór wodny jodu może pomóc w leczeniu wielu chorób i schorzeń. Pod warunkiem że będzie stosowany w takich dawkach, które nie będą za wysokie, a także na takie schorzenia, na które okaże się pomocny. Często istnieje błędne przekonanie, że możemy pić płyn Lugola, jednak nie jest to do końca prawda. Najlepiej stosować go na:

  • drobne otarcia, 
  • ranki, gdzie naskórek nie jest zbyt mocno uszkodzony. 

Płyn Lugola zastosowanie pod kontrolą lekarza

Musimy mieć świadomość, że aby bezpiecznie używać Lugola płyn, to powinniśmy robić to pod kontrolą lekarza. Tylko tak będziemy pewni, że użytkowanie leku nam w żaden sposób nie zaszkodzi. Należy wiedzieć, że wyżej wspomniany płyn sprawdzi się nie tylko w branży medycznej, w przypadku leczenia drobnych ran, ale także w branży spożywczej, gdzie sprawdzi się świetnie. Musimy jednak mieć świadomość, że aby roztwór wodny jodu nam się sprawdził, to musi zostać przede wszystkim odpowiednio wykorzystywany i dawkowany. Tylko tak można znaleźć złoty środek i bezpiecznie używać płyn Lugola, aby był w pełni dla nas bezpieczny, co jest kluczowe dla każdego użytkownika. 

Post Author: admin