tabletki na alergie

Alergia pojawia się u dzieci jeszcze częściej niż u dorosłych. Skutki uczulenia często pojawiają się na delikatnej i słabej skórze dziecka. Mogą to jednak być uczulenia na rośliny, zwierzęta, pokarmy, a także na produkty kosmetyczne takie jak: proszek do prania, płyn do kąpieli i inne produkty do pielęgnacji. Warto pamiętać, że wysoka gorączka najczęściej nie jest spowodowana alergią i może zwiastować inną chorobę. Innymi dolegliwościami spowodowanymi alergią mogą być: napuchnięte i zaczerwienione oczy, bóle brzucha, ciekły katar, bezpodstawne bóle brzucha, a także okolicy zatok.

Jak leczyć alergię u dzieci?

tabletki na alergie

Objawy alergii u dziecka należy traktować całkowicie poważnie i podjąć kroki, które zatrzymają reakcje alergiczne. Oczywiście pierwszym krokiem jest unikanie alergenu – jednak jak wiadomo nie zawsze jest to możliwe (na przykład, gdy mamy do czynienia z uczuleniem na pyłki roślin, sprawdź leki na Apteka Familia) Nieleczona alergia może wywołać cały szereg objawów atopowych, które będą skutkować w przejściu z jednej alergii, w drugą, która będzie się charakteryzowała silniejszymi i trudniejszymi do przejścia objawami.

Polecane leki na alergię dla dzieci – tabletki na alergie

Jednymi z najskuteczniejszych leków są tabletki, gdyż w małej formie posiadają dużą dawkę potrzebnych substancji. Dodatkowo wszędzie można wziąć je ze sobą i dziecko będzie mogło szybko zażyć je na przykład w szkole. Polecane leki dla dzieci w walce z alergią to między innymi:

  • Aleric Deslo Active – tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej,
  • Hitaxa Fast Junior – tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej.

Post Author: admin