espumisan 100

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że espumisan 100 jest to nie tylko znany, ale również sprawdzony lek, który stosuje się przede wszystkim przy leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Godny uwagi jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków są one związane z kolką niemowlęcą.

Dlaczego rodzice powinni zdecydować się na espumisan dla niemowląt?

espumisan 100

Produkt zawiera w swoim składzie symetykon, który nie tylko nie wchłania się z przewodu pokarmowego, ale również jest skutecznie wydalany w niezmienionej postaci. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w składzie produktu nie ma cukru. W ten sposób espumisan może być stosowany przez dzieci z cukrzycą czy zaburzeniami odżywiania.

Z kolei wspomniany wcześniej symetykon wykazuje działanie powierzchniowe. Nie wchodzi zatem w żadne reakcje chemiczne. Rodzice mogą bez żadnego problemu podawać go z innymi lekami. Warto również zaznaczyć, że lek działa bardzo wspomagająco w przygotowaniach poszczególnych pacjentów do badań ultrasonograficznych jamy brzusznej, radiologicznych czy gastroskopii.

Godny uwagi jest również fakt, że jest to środek zdecydowanie zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego w przypadku zatrucia środkami powierzchniowo czynnymi.

Espumisan dawkowanie

Należy mieć świadomość, że dawka 40 mg/l jest w stanie bardzo efektywnie zlikwidować kolkę niemowlęcą. Zostają w ten sposób rozbijanie i rozpraszane gazy, które zostały nagromadzone w przewodzie pokarmowym. W ten prosty sposób zmniejszone jest uczucie ucisku. Koniecznie sprawdź https://www.apteka-familia.pl/espumisan-100-mg-ml-krop-doustne30ml.html.

Post Author: admin