cbg

CBG jest kannabigerolem, który nie wywołuje żadnych skutków psychoaktywnych. W większości szczepów konopi hodowanych do celów medycznych, występuje w bardzo małych ilościach. Dodatkowo jest to związek macierzysty THC i CBD. Bardzo pozytywnie działa na cały układ endokannabinoidowy, który z kolei pomaga utrzymać zrównoważony stan homeostazy ludzkiego organizmu. Wciąż trwające nad nim badania powoli dowodzą, że ma on bardzo dobre właściwości medyczne.

Działanie CBG

CBG jest wciąż przez naukowców, dopiero co, poznawany. Jednak pomału rysuje się jego obraz, jako substancji bardzo pozytywnej, takiej, która może być przydatna przy wielu schorzeniach.
Właściwie wyciągane wnioski dowiodły, że kannabigerol CBG ma właściwości:

  • relaksacyjne i nasenne,
  • znacznie zmniejszające działanie psychoaktywne THC,
  • przeciwzapalne,
  • antybakteryjne,
  • obiecujące w walce z chorobami nowotworowymi,
  • skuteczne w walce z chorobą oczu typu jaskra,
  • neuroprotekcyjne.
    Lista jego właściwości wciąż się wydłuża, przez co rośnie lista potencjalnych schorzeń w trakcie, których może być ta substancja wykorzystywana i bardzo pomocna.

CBG nie jest związkiem psychotropowym

Naukowcy, biorąc go pod lupę, już po krótkim czasie stwierdzili, że związek ten nie jest psychotropowy. W żadnej jego postaci nie są obecne tego typu właściwości. Ponadto nie wykazuje ich nawet w połączeniu z innymi rodzajami kannabinoidów. Jego minusem jest fakt, że z upraw konopi medycznych wyizolowuje się bardzo małe jego ilości. Ten fakt, też jest przedmiotem wielu badań. CBG występuje na rynku jako olej CBG, maść, kapsułki. Każda postać może być odpowiednio stosowana na dane przypadłości.
Dzisiaj dodatkowo uważa się, że zwalcza łuszczynę, leczy efekty padaczki i działa jako środek przeciwbólowy.

Post Author: admin