Należy mieć świadomość, że poduszka rehabilitacyjna ma zdecydowanie większe zastosowanie niż mogłoby się wydawać. Produkt doskonale zda egzamin nie tylko i wyłącznie podczas siedzenia, ale również spania czy ćwiczeń. Dlaczego rekomendowane jest zaopatrzenie się w omawiany rodzaj poduszki?

Poduszka rehabilitacyjna do spania

Warto wiedzieć, że poduszka rehabilitacyjna przeznaczona do spania może przynieść użytkownikowi ulgę w licznych dolegliwościach kręgosłupa – przeczytaj. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jeżeli produkt będzie właściwie dobrany zagwarantuje wspomnianemu kręgosłupowi przybranie naturalnej krzywizny.

W ten prosty sposób odciążone zostają krążki międzykręgowe, z kolei mięśnie i więzadła będą mogły się zrelaksować. Użytkownik z rana będzie odczuwał zdecydowanie mniejszy ból. Godny uwagi jest fakt, że specjalne wersje poduszek będą w stanie złagodzić refluks żołądkowy czy chrapanie. Należy jednak mieć świadomość, że niewłaściwie dobrana poduszka do spania może przynieść znacznie więcej szkód niż pożytku.

Poduszka rehabilitacyjna przeznaczona do siedzenia

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość osób spędza w pracy przynajmniej 8 godzin przy biurku w pozycji, która będzie wymagała stałego napięcia mięśni znajdujących się wokół kręgosłupa. Warto wiedzieć, że specjalna poduszka rehabilitacyjna przeznaczona do siedzenia będzie wymuszała od użytkownika przyjęcie możliwie najbardziej ergonomicznej pozycji.

Warto wiedzieć, że wspomnianą poduszkę wystarczy położyć na zwykłym fotelu. Dzięki temu, że produkt jest wypełniony powietrzem, siedzenie użytkownika będzie dynamiczne. Pomaga nie tylko i wyłącznie w odciążeniu, ale również wzmocnieniu części lędźwiową kręgosłupa. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które przechodzą rehabilitację dyskopatii.

Post Author: admin