Stabilizator na kolano jest nieodzowny w przypadku urazów i przeciążeń stawu, którym zwykle towarzyszą dolegliwości bólowe. Stabilizatory na kolano są również konieczne w przypadku problemów z chodzeniem, niestabilnością stawów oraz w trakcie rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych.
W jakich sytuacjach wskazana jest orteza stanu kolanowego?
Stabilizator na kolano, czyli tak zwana orteza stanowi skuteczne wsparcie dla stawu uszkodzonego na skutek zwichnięć lub skręceń, osłabionego lub poddanego zabiegowi operacyjnemu. Chroni staw przed dalszymi urazami, zmniejsza obciążenia występujące podczas codziennej aktywności oraz wspiera regenerację zoperowanych struktur. Poza tym, ortezy na kolano są wskazane w przypadku stanów zapalnych toczących się w obrębie kolana.
Jakie rodzaje stabilizatorów dostępne są w sprzedaży?
W sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Stabilizatory bez tak zwanych zegarów cieszą się dużą uniwersalnością i mogą być z powodzeniem stosowane w przypadku niewielkich urazów lub dolegliwości bólowych o niezbyt dużym nasileniu. Stanowią one doraźną ochronę w przypadku stanów zapalnych stawów. Poza tym, mogą stanowić formę profilaktyki, która jest zalecana w przypadku zwiększonej aktywności ruchowej. Stabilizator na kolano z regulacją kąta zgięcia, czyli tak zwanym zegarem jest niezbędny w przypadku konieczności ograniczenia stopnia zgięcia stawu. Tego typu orteza jest wskazana w trakcie rekonwalescencji pozabiegowej lub u pacjentów, którzy borykają się z osłabieniem mięśni odpowiedzialnych za prostowanie kolana.