Przy wielu urazach mechanicznych mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z gojącymi się ranami, dlatego też tym bardziej warto postawić na odpowiednie opatrunki medyczne. W ostatnim czasie jest duża moda na opatrunki Dibucell, które w trakcie gojenia ulegają całkowitemu wchłonięciu, dlatego też tym bardziej warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych osób, które poszukują niezawodnych opatrunków.

Jakie zastosowanie?

Dibucell https://www.aptekagalen.pl/dibucell-active-aktywny-opatrunek-przyspieszajacy-gojenie-ran-10cm-x-10cm-6szt to uniwersalny opatrunek przeznaczony do stosowania na wielu typach oczyszczonych ran. Opatrunek doskonale sprawdzi się przede wszystkim przy płaskich i płytkich owrzodzeniach oraz przy różnego typu uszkodzeniach skóry i ranach pourazowych. Po Dibucell śmiało mogą sięgnąć także te osoby, które mają problemy z oparzeniami IIB–IV stopnia. Opatrunki wykorzystywane są na szeroką skalę także przy odleżynach 2-4 stopnia. Wielu lekarzy wykorzystuje opatrunek w kompresjoterapii pod bandażem elastycznym.

Co warto wiedzieć?

Opatrunki Dibucell mogą być wykorzystywane w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych. Pamiętać należy jedynie o tym, że przed leczeniem opatrunkiem należy dokonać kontroli ciśnienia tętniczego krwi. Przy nieodpowiednim ciśnieniu krwi niezbędne jest oczywiście rozpoczęcie jak najszybciej leczenia hipotensyjnego. Skład opatrunku w dużej mierze opiera się na innowacyjnym biopolimerze, który w całości pochodzi z naturalnych materiałów. Sporym atutem opatrunku jest to, że ulega on samoistnej degradacji, dlatego też nie ma potrzeby wymieniania opatrunku.

Post Author: admin