Bardzo często w gabinecie lekarskim dokonuje się pomiaru ciśnienia tętniczego. Pomiar dokonywany jest zarówno przez lekarzy rodzinnych, profilaktycznie u każdego pacjenta, jak również przez kardiologów, do których zwracają się z prośbą o pomoc pacjenci z problemami z sercem.

Aparat do mierzenia ciśnienia

Warto, aby każdy człowiek posiadał w domu aparat do mierzenia ciśnienia. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych, będzie można dokonać pomiaru. Bardzo łatwo jest przeoczyć pierwsze symptomy nadciśnienia. Ból głowy czy szumy w uszach często przypisywane są po prostu zmęczeniu albo przepracowaniu. Tymczasem jak najbardziej może to być objaw tej choroby. Jeżeli choroba zostanie wcześnie rozpoznana, będzie można wcześniej rozpocząć leczenie, a to z pewnością będzie korzystne dla pacjenta.

Lekarz rodzinny czy kardiolog?

Kto zajmuje się leczeniem nadciśnienia? Bardzo często nadciśnienie jest rozpoznawane w gabinecie lekarza rodzinnego. Taki lekarz może z powodzeniem prowadzić leczenie pacjenta. Zapewne podstawą diagnostyki będzie też badanie EKG, które można wykonać praktycznie w każdej przychodni na NFZ. Jeżeli problem jest bardziej skomplikowany, dochodzą do tego inne dolegliwości i kłopoty, warto wybrać się do lekarza specjalisty kardiologa, który ma szerszą wiedzę na temat funkcjonowania układu sercowego i będzie w stanie pomóc bardziej.

Pomiary ciśnienia

Ciśnieniomierz powinien być dobrany idealnie dla użytkownika. Każdy człowiek ma przecież inne potrzeby. U seniorów ważny będzie duży ekran, wyraźne cyfry, aby nie pomylić się przy odczytywaniu wyników pomiaru. Dla wielu osób cenne będzie zapamiętywanie ostatniego pomiaru. Dzisiaj ciśnieniomierze posiadają wiele ważnych funkcji, które ułatwiają życie pacjentom. Najbardziej zaawansowane modele potrafią kosztować kilkaset złotych, ale okazuje się, że warto te pieniądze wydać.

Post Author: admin