lekarz

rodzina ekgW przypadku, gdy pojawiają się problemy ze zdrowiem lub chęć zbadania się, każdy człowiek zastanawia się, gdzie powinien udać się w danej sytuacji. Dbanie o zdrowie jest ważne, wiec żadnych dolegliwości nie wolno lekceważyć. Pierwszym miejscem, które będzie służyło pomocą w takiej sytuacji jest gabinet lekarza rodzinnego.Od niedawna lekarz rodzinny powinien również zająć się profilaktyką onkologiczną. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wcześnie wykryta choroba ma zdecydowanie największe szanse na pomyślne wyleczenie. Poniżej przestawiamy kluczowe informacje czym zajmuje się lekarz rodzinny i w jakich problemach może pomóc a w jakich skierować do specjalisty.

Kim jest lekarz rodzinny?

Lekarz rodzinny jest inaczej zwany lekarzem pierwszego kontaktu i specjalistą medycyny rodzinnej. Jest on kluczowym elementem podstawowej opieki zdrowotnej. Zazwyczaj lekarz pierwszego kontaktu ma specjalizację lekarza medycyny rodzinnej lub medycyny ogólnej. To właśnie do takiego lekarza trzeba się udać w przypadku jakichkolwiek dolegliwości. Może on postawić diagnozę lub dać skierowanie do innego specjalisty, zajmującego się inną dziedziną medycyny.

Kiedy pomoże lekarz rodzinny?

Lekarz rodzinny Białystok pomoże z pewnością w przypadku infekcji wirusowych i bakteryjnych, przeziębieniu i grypie. Krótko mówiąc w powszechnie występujących chorobach. Ponadto w przypadku drobnych urazów i wątpliwości co do stylu życia, prowadzonej diety itp. także warto się do niego udać. Kiedy podejrzewamy u siebie problemu, w których może pomóc tylko specjalista, do lekarza medycyny rodzinnej trzeba udać się po konsultację i skierowanie. Często lekarz rodzinny może pomóc w rozwiązaniu tych problemów, bez angażowania innego lekarza.

Post Author: admin