poduszka ortopedyczna

Zdrowy i spokojny sen ma ogromy wpływ na dobre samopoczucie całego organizmu. Czynniki takie jak stres, siedzący tryb życia czy nieprawidłowa postawa mogą powodować uciążliwe bóle kręgosłupa, utrudniające normalne funkcjonowanie.

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać najlepszą?

Poduszka ortopedyczna to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które pomaga uporać się z uciążliwym bólem kręgosłupa. Dobór odpowiedniej poduszki może przyczynić się do znacznego zminimalizowania dolegliwości bólowych oraz poprawy ogólnego stanu kręgosłupa. Decydując się na zakup poduszki ortopedycznej trzeba zwrócić uwagę na następujące parametry:

– kształt oraz profil poduszki – kwestia ta będzie uzależniona od czynników takich jak budowa anatomiczna czy preferowana pozycja snu, zawsze warto jednak pamiętać o tym, że głowa powinna znajdować się w naturalnej, niepowodującej przeciążeń pozycji,

– rodzaj wypełnienia – dobór wypełnienia poduszki powinien zostać dopasowany do potrzeb i preferencji kupującego. Na rynku istnieje szereg rozwiązań takich jak wypełnienia piankowe czy lateksowe, które pozwalają na wybór idealnie dopasowanej opcji.

Kiedy zdecydować się na zakup specjalistycznej poduszki?

Poduszki ortopedyczne z Orteo to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku wszystkich osób skarżących się na uciążliwe bóle kręgosłupa. Dodatkowo poduszki tego typu pomogą osobom cierpiącym na różnego rodzaju dyskopatie, a także bolesne migreny czy napięciowe bóle głowy.

Poza tym poduszka ortopedyczna zagwarantuje zdrowy i spokojny sen, minimalizując objawy takie jak płytki, niespokojny oddech czy chrapanie. Warto pamiętać o tym, że w odróżnieniu od tradycyjnej poduszki, wyprofilowany kształt poduszek ortopedycznych pozwala na utrzymanie głowy w naturalnej, zdrowej pozycji.

Post Author: admin