W przewodzie słuchowym woskowina jest niezwykle ważna, ponieważ jest podstawą działania mechanizmu samooczyszczania ucha. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to naturalna substancja tłuszczowa, która występuje u każdego człowieka.

Stosowanie sprayu do uszu


Zamiast patyczków higienicznych lepiej zastosować spray do uszu, który działania ochronnie oraz bakteriobójczo. Można go kupić w aptekach i sklepach internetowych w przystępnej cenie. Można go stosować regularnie, jeśli woskowina jest produkowana w nadmiarze. Nadmiar woskowiny może prowadzić do pogorszenia słuchu, dlatego warto o tym pamiętać. Wśród innych popularnych objawów nadmiarowej produkcji woskowiny można wymienić: szumy uszne, zawroty głowy oraz ból ucha. Spray do uszu pomaga zmiękczyć woskowinę, dzięki czemu łatwiej jest ją później usunąć.

Działanie preparatu


Preparat dodatkowo natłuszcza przewód słuchowy. W sprzedaży można również znaleźć preparaty wodne, które umożliwiają całkowite rozpuszczenie zalegającej woskowiny. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że spray zabezpiecza przed infekcjami bakteryjnymi oraz grzybiczymi. Dobrej jakości spray do uszu może nawet poprawić funkcjonowanie narządu słuchu. Przy problemach z tym narządem lepiej od razu udać się do laryngologa i stosować do zaleceń. Podstawą jest także systematyczne stosowanie sprayu do uszu. Trochę woskowiny powinno pozostać w kanale słuchowym, ponieważ stanowi ona naturalną barierę przed bakteriami oraz wirusami. Woskowina pomaga także usuwać zanieczyszczenia z wewnątrz ucha. Dobry spray powinien mieć w składzie olejki eteryczne. https://www.aptekagalen.pl/higiena-uszu

Post Author: admin