Alergie oczu to częsty problem zdrowotny, który dotyka wielu ludzi. Objawiają się one przede wszystkim zaczerwienieniem oczu, swędzeniem, łzawieniem oraz pieczeniem. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które pomagają łagodzić te dolegliwości. Jakie krople do oczu na alergię i swędzenie są dostępne bez recepty?

Jakie są przyczyny alergii?

Alergia oczna jest wynikiem nadreaktywności układu odpornościowego na alergeny znajdujące się w środowisku. Mogą to być pyłki roślin, kurz, sierść zwierząt, grzyby czy roztocza. Objawy pojawiają się w momencie, gdy alergen dotrze do błony śluzowej oka.

Jakie krople do oczu na alergię i swędzenie są dostępne bez recepty?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów bez recepty, które łagodzą objawy alergii ocznej. Należą do nich krople do oczu zawierające kwas hialuronowy, który nawilża i łagodzi podrażnienia. Inną popularną substancją jest tetryzolina, która zmniejsza zaczerwienienie oka. Istnieją też krople, które zawierają substancje przeciwzapalne, np. deksametazon lub hydrokortyzon. Przed zakupem preparatu warto skonsultować się z farmaceutą, który dobierze odpowiednie krople do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Krople na czerwone oczy bez recepty

  1. Krople z witaminą B12 – zawierają witaminę, która może pomóc w łagodzeniu zaczerwienienia oczu.
  2. Krople z wizyną – zawierają związek chemiczny nazywany tetrahydrozoliną, który działa jako środek zwężający naczynia krwionośne w oku, co zmniejsza zaczerwienienie.

Krople na swędzenie oczu bez recepty

  1. Krople z antyhistaminą – działają podobnie jak w przypadku alergii oczu, zmniejszając uwalnianie histaminy, która powoduje swędzenie.
  2. Krople ze sztucznymi łzami – mogą pomóc w łagodzeniu suchości oczu i zmniejszeniu uczucia swędzenia.

Pamiętaj, żeby przed użyciem jakichkolwiek kropli do oczu przeczytać dokładnie ulotkę oraz nie przekraczać zaleconych dawek. W przypadku utrzymujących się objawów lub nasilenia się dolegliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Krople do oczu na alergie dostępne na stronie https://www.aptekagalen.pl/krople-do-oczu-na-alergie.html

Post Author: admin