Dolegliwości trawienne to problem wielu osób. Stres, niewłaściwa dieta i życie w biegu znacznie zwiększają ryzyko problemów w tym zakresie. Najbardziej kłopotliwa z nich jest często biegunka, która utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Problemy związane z biegunką

Uczucie przelewania w jelitach, kręcenie w żołądku i potrzeba ciągłego pójścia do toalety – nie jest to komfortowa sytuacja dla nikogo. Kiedy dopada nas biegunka chcemy jak najszybciej się jej pozbyć. Często jesteśmy bowiem przez nią uwięzieni w domu. Brakuje nam apetytu, nie jesteśmy w stanie wykonywać codziennych obowiązków. Długotrwała biegunka może być jednak również niebezpieczna dla organizmu, bowiem grozi odwodnieniem i poważniejszymi problemami zdrowotnymi. Dlatego, jeśli mamy skłonności do problemów trawiennych, warto mieć w domowej apteczce leki na biegunkę, które ją zahamują.

Skuteczne sposoby na biegunkę

Biegunka sama w sobie, jeśli nie przedłuża się, często nie wymaga wizyty u lekarza. Oczywiście, jeśli nie towarzyszą jej inne objawy i nie powtarza się dość regularnie – wówczas konsultacja ze specjalistą jest konieczna. W sporadycznych problemach z nadmiernym wypróżnianiem się pomóc mogą  tabletki na biegunkę. Wygoda forma podania i przechowywania sprawiają, że decyduje się na nie wiele osób. Takie tabletki można wziąć ze sobą np. w podróż. To podczas nich wielu ludzi dopada bowiem biegunka spowodowana stresem, zmianą żywności, czy środowiska. Leki na biegunkę dla dorosłych bez recepty są skuteczne w leczeniu doraźnym biegunki i pozwalają na szybkie pozbycie się problemu. Jest to plus z punktu widzenia osób, które chcą jak najszybciej wrócić do codzienności.

Co robić, gdy dopada nas biegunka?

  • pić dużo wody,
  • zażyć tabletki hamujące biegunkę,
  • unikać nabiału, słodyczy i smażonych potraw,
  • zrezygnować z wzdymających warzyw,
  • jeść banany, kisiel, ryż i inne produkty mające działanie zapierające.

Post Author: admin