marihuana lecznicza

Marihuana lecznicza i jej działanie od zawsze były przedmiotem sporu. Okazuje się, że niepotrzebnie. Lekarze jednoznacznie wskazują, że pomaga ona w leczeniu wielu schorzeń oraz łagodzi skutki chorób. Jakie konkretnie schorzenia leczy medyczna marihuana?

Przy jakich chorobach pomaga konopia lecznicza?

Medyczna marihuana ma swoje zastosowanie przy wielu różnych chorobach. Nie tylko łagodzi jej skutki, ale w niektórych przypadkach pozwala się jej pozbyć. Bywa nieoceniona w przypadku napadów padaczkowych, gdzie minimalizuje się ich ilość. Leczenie marihuaną lecznicza pozwala na łagodzenie mdłości i nudności, które pojawiają się przy chorobach nowotworowych. Lekarze stwierdzili także łagodzenie skutków glejaka, dzięki hamowaniu naczyń krwionośnych. Stosowanie marihuany wpływa też pozytywnie na zmniejszenie odkładania się głogów, co często wpływa na powstawanie miażdżycy. 

Dlaczego medyczna marihuana działa prozdrowotnie? 

Marihuana lecznicza jest często mylona z konopiami indyjskimi. Wykazuje ona jednak całkiem inne właściwości prozdrowotne. Wersja siewna nie posiada żadnych właściwości narkotycznych, dlatego można ją bezpieczenie stosować. Nie posiada bowiem w swoim składzie składnika odurzającego THC. Konopia lecznicza posiada w swoim składzie nienasycone kwasy tłuszczowe, z których najbardziej znane są omega-3 oraz omega-6. Szczególnie dużo występuje jej w olejach konopnych, bo aż 80 procent. Wpływa to prozdrowotnie między innymi na: 

  • układ sercowo-naczyniowy
  • funkcjonowanie mózgu 
  • działanie przeciwzapalne

Widać zatem, że stosowanie konopi wpływa w zasadzie na cały ludzki organizm. Im regularniejsze stosowanie, tym większa szansa na uniknięcie wielu powikłań. 

Post Author: admin