Czym tak naprawdę jest waporyzacja i jakie są jej korzyści? Wydawać by się mogło, że mówi się o tym wiele, ale sporo osób nie jest pewna na jakiej zasadzie to tak naprawdę działa i czy jest bezpieczne.

Jak to w ogóle działa?

Waporyzacja to nic innego jak podgrzewanie ziół lub innych substancji do temperatury, która pozwoli na odparowanie substancji aktywnych. Powstaje w ten sposób para, którą można się inhalować. Pomysł ten zyskuje ostatnio na popularności. Zamiast dostarczać organizmowi ziół poprzez palenie, inhalowanie się nimi wydaje się prostsze i korzystniejsze.

Jaki powinien być waporyzator?

By pożądane substancje z ziół zaczęły odparowywać potrzebny jest waporyzator, który podgrzeje je do odpowiedniej temperatury. Czy można to zrobić bez tego urządzenia? Niestety nie jest to możliwe, ponieważ temperatura musi być idealnie wymierzona, na tyle wysoka by dopuścić do parowania a jednocześnie na tyle niska, by nie doprowadzić do spalenia ziół. Parę można wdychać na różne sposoby, w zależności od tego jaki waporyzator zostanie wybrany. Niektóre modele oferują wdychanie powietrza bezpośrednio z urządzenia, natomiast te ciekawsze zawierają w zestawie specjalne silikonowe węże lub balon wypełniający się parą.

Post Author: admin