W dzisiejszych czasach z jednej strony podejście do kwestii higieny jest bardzo wysokie, jednak z drugiej wciąż łatwo zarazić się bakteriami układu pokarmowego, zwłaszcza wówczas, gdy przebywa się w dużych skupiskach ludzi. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych bakterii w naszym społeczeństwie jest bakteria coli. Oto trzy najważniejsze rzeczy, które każdy powinien o niej wiedzieć.

Jak wykryć bakterię coli w moczu?

Dobrą wiadomością jest to, że jej wykrycie jest nie tylko możliwe, ale także stosunkowo proste. Bakteria coli w moczu może zostać wykryta podczas badania o nazwie posiew moczu. Za kilkanaście złotych można je wykonać niemal w każdym laboratorium medycznym w naszym kraju. Badanie to wykonywane jest także w ramach finansowania przez NFZ.

Czy bakterie coli są groźne?

Bakterie e coli mogą wywoływać zakażenie dróg moczowych – jest ono nie tylko wyjątkowo bolesne, ale również może skutkować groźnymi komplikacjami jeżeli nie będzie prawidłowo leczone. Z tego wynika, że bakterie coli, owszem są groźne.

Kiedy leczy się zakażenie bakteriami?

Zakażenie bakteriami coli leczy się w dwóch przypadkach – jeżeli dochodzi do objawowego zakażenia układu moczowego oraz w sytuacji zakażeń bezobjawowych w przypadku kobiet będących w ciąży lub u pacjentów którzy w najbliższym czasie mają zostać poddani zabiegom chirurgicznym.

Post Author: admin

You may also like

przychodnia rodzinna Białystok

Gdzie do lekarza?

O tym, dokąd iść, aby załatwić i odbyć wizytę u

Alergia – rola lekarza

  Przyczyny alergii są bardzo różne. W wielu przypadkach nie

5 zastosowań leczniczych arniki

Arnika posiada wiele właściwości leczniczych. W związku tym jest wysoko