Arnika posiada wiele właściwości leczniczych. W związku tym jest wysoko ceniona w ziołolecznictwie oraz medycynie.

1. Stłuczenia i siniaki

Urazów skóry codziennie doświadcza każdy z nas, nawet nieświadomie. Do walki z ich efektami nie trzeba wiele. Wystarczy sięgnąć po maść wykonaną na bazie arniki. Ze względu na jej dobre wchłanianie w głębsze warstwy skóry, arnika przyśpiesza gojenie się urazów skórnych.

2. Problemy w jamie ustnej

Wbrew pozorom jama ustana jest bardzo podatna na różnego rodzaju stany zapalne. Ze świecą w ręce można byłoby szukać człowieka, który ani razu nie doświadczył stanu zapalnego dziąsła czy pleśniawki wewnętrznej strony warg lub języka. Idealną pomoc przyniosą płukanki z arniki. Co więcej, jest ona powszechnie stosowana w leczeniu jamy ustnej oraz polecana przez stomatologów.

3. Bolesność krocza

Kobiety są mocno narażone na dolegliwości związane z kroczem. Obrzęk i bolesność okolic intymnych ma miejsce najczęściej ze względu na poród czy operacje ginekologiczne. Maść z arniki nie tylko ukoi ból, ale również wspomoże gojenie się.

4. Zwalcza łupież

Pomimo wielu rozmaitych środków przeciwłupieżowych dostępnych na rynku, wciąż wiele osób boryka się z tym wstydliwym problemem. Niekiedy ludzie sięgają po produkty różnych marek jeden za drugim oczekując efektu „wow” bezskutecznie. Warto wykorzystać tutaj arnikę pod postacią szamponów, toników czy maseczek do włosów.

5. Ból mięśni

Arnika posiada udokumentowane działanie przeciwbólowe. W związku z tym bez obaw w wypadku boleści można sięgnąć po olej z arniki. W związku z tym sprawdzi się ona również doskonale w przypadku osób zmagających się z notorycznymi bólami reumatycznymi. Ponadto posiada działanie rozgrzewające, co dodatkowo wypływa pozytywnie na łagodzenie różnego rodzaju bóli.

Post Author: admin