alergolog bialystok

Przyczyny alergii są bardzo różne. W wielu przypadkach nie tak łatwo jest odróżnić alergię od infekcji, szczególnie w przypadku dzieci. Jednak alergie często zdarzają się także u dorosłych. Warto wiedzieć, że nieleczona alergii prowadzi do wielu powikłań, również takich zagrażających bezpośrednio życiu człowieka.

Diagnozowaniem i leczeniem alergii u osób dorosłych zajmuje się alergolog dziecięcy białystok nfz. To w jego kompetencji leży zdiagnozowanie problemu, z którym boryka się dorosły człowiek, a który sugeruje występowanie objawów o podłoży alergii. Mogą być to na przykład nieżyt nosa, ciągły katar, swędzenie i zaczerwienienie oczu, świszczący oddech, a także pokrzywki i wysypki na skórze. Zadaniem alergologa jest odróżnienie zwykłego kataru siennego od astmy. W przypadku alergii pokarmowej lekarz zaleci dietę eliminacyjną, która jest w 99% szansą na powodzenie całego procesu leczenia, ale jednak wiele pacjentów ma zbyt słabą wolę i nie przestrzega diety w 100%.

Alergie to bez wątpienia problem XXI wieku. Coraz więcej osób ma ten problem. Zamiast na własną rękę kupować w aptece środki bez recepty, lepiej postawić na  dobrego lekarza alergologa w Białymstoku, który kompleksowo poprowadzi pacjenta – od postawienia diagnozy, aż po pełen sukces po leczeniu. Być może konieczne okaże się odczulanie.

Post Author: admin