U osób starszych bardzo często dochodzi do rozwoju podobnych schorzeń i dolegliwości. Są one konsekwencją powolnego starzenia się organizmu i nieraz nie da się ich zupełnie uniknąć, choć można je oczywiście leczyć. Leczenie nie powinno ograniczać się tutaj wyłącznie do typowej farmakologii, czyli przyjmowania leków wydawanych na receptę. Suplementacją też można wiele zdziałać.

Suplementy dbające o serce

Groźnymi chorobami dla seniorów będą wszystkie te związane z sercem i układem naczyniowym, czyli nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca oraz podstawowe zaburzenia rytmu serca, często prowadzące do rozwoju wcześniejszych schorzeń. Suplementy pomagające dbać o układ sercowo-naczyniowy to preparaty bogate w: nienasycone kwasy tłuszczowe (zwłaszcza omega-3), witaminy dla seniorów (głównie witaminy z grupy B), aminokwasy, koenzym Q-10 oraz magnez.

W przypadku zdiagnozowanych chorób serca należy natomiast uważać na suplementy wzbogacane żeń-szeniem. Mogą one pogorszyć stan pacjenta i zaostrzyć objawy choroby.

Suplementy na wątrobę

Dla wątroby najlepsza będzie po prostu zdrowa dieta. O dziwo niekoniecznie ta uboga w tłuszcz, a raczej jadłospis wykluczający cukier, bo jak pokazują najnowsze badania, to właśnie ta substancja ma być odpowiedzialna za pogarszanie stanu wątroby. Pomóc mogą jej natomiast suplementy zawierające sylimarynę. Sylimaryna jest naturalną rośliną, która ma za zadanie doprowadzać do regeneracji wątroby. Działa też odtruwająco, ponieważ nie pozwala toksynom i szkodliwym substancjom na przenikanie do komórek organizmu.

Pracę wątroby można też wspierać przy pomocy różnorodnych witamin dla seniorów. Warto jednak wybierać zawsze te w formie kapsułek bądź tabletek. Witaminy w płynie często zawierają bowiem alkohol, który akurat szkodzi wątrobie.

Suplementy na odporność

Niemalże każdy senior sporo też zyska na przyjmowaniu wszechstronnie działających kompleksów witaminowych. Warto szukać tych kierowanych właśnie do osób starszych i dostosowanych do ich standardowego stanu zdrowia i typowych dla nich problemów.

Post Author: admin