Długotrwałe siedzenie to problem XXI wieku. Coraz mniej jest osób, które mogą pochwalić się spora aktywnością fizyczną w pracy. Nawet dzieci coraz mniej czasu spędzają aktywnie. W szkole muszą siedzieć przez kilka godzin przy ławce, a po niej wolą spędzić czas wolny przed komputerem lub telewizorem. Niestety taki tryb życia zdecydowanie nie sprzyja naszemu zdrowiu.

Jak siedzieć poprawnie?

Zasad poprawnego siedzenia jest całkiem sporo. Jednak nawet znając je wszystkie, zwyczajnie nie da się zachować prawidłowej postawy robiąc to przez kilka godzin. Właśnie dlatego tak wiele firm zajmuje się produkcją specjalnych foteli i krzeseł, które mają sprzyjać w przyjmowaniu odpowiedniej pozycji kręgosłupa podczas spoczynku. Świetnym rozwiązaniem są również poduszki ortopedyczne, które wymuszają prawidłową postawę ciała. Taki typ poduszki warto stosować nie tylko w pracy, ale również w domu, spędzając czas przed telewizorem czy nawet czytając książkę.

Poduszki ortopedyczne, które wspierają dynamiczne siedzenie

Dynamiczne siedzenie to pojęcie często pojawiające się, gdy rozmawia się o bólach kręgosłupa związanych z długotrwałym siedzeniem. Poduszka ortopedyczna do siedzenia taka jak dysk sensomotoryczny sprawia, że mięśnie ulegają napięciu – sprawdź ofertę: megamedic.pl/poduszki-ortopedyczne-do-siedzenia . Wymuszona zostaje prawidłowa pozycja ciała, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstania wad kręgosłupa. Dynamiczne siedzenie wpływa świetnie nie tylko na kręgosłup. Również układ nerwowy i trawienny są pokrzywdzone przez siedzący tryb życia. Dynamiczne siedzenie pobudza też te układy do pracy. Zwiększa się wydajność całego organizmu. Poduszka sensomotoryczna jest szczególne polecana dla osób, które mają potrzebę częstej zmiany pozycji podczas siedzenia (na przykład dzieci), ponieważ pozwala na kontrolowanie ciężaru ciała. Wpływa ona również na samopoczucie: zmniejsza stres i poprawia skupienie.

Post Author: admin