pielęgnacja włosów

Choć większość osób, zwłaszcza kobiet, stara się dbać o swoje włosy, efekty tego nie zawsze są zgodne z oczekiwanymi. Przyczyną tego najczęściej jest brak elementarnej wiedzy na temat tego, jak pielęgnacja włosów powinna wyglądać. O czym trzeba pamiętać przede wszystkim?

Mycie tak często, jak potrzeba

pielęgnacja włosów

Często można spotkać się z opinią, że częste mycie włosów nie jest dla nich dobre i warto je „przetrzymywać”. W pewnym sensie jest to prawda, gdyż zabieg ten może wysuszać włosy i skórę głowy oraz osłabiać pasma. Jednak tłusta skóra głowy także nie jest pożądanym zjawiskiem, niezależnie od kwestii komfortu i estetyki. Nadmiar sebum zatyka ujścia mieszków włosowych, sprawiając, że cebulki są gorzej natlenione, co może osłabiać włosy i powodować ich wypadanie. Włosy zatem powinno się myć tak często, jak tego potrzebują, nawet codziennie. Trzeba tylko pamiętać, by wtedy stosować delikatne kosmetyki do włosów, na przykład szampony dla dzieci.

Szampon tylko na skórę głowy

Myjąc włosy, tak naprawdę powinno się myć tylko skórę głowy. Piana spływająca na włosy w zupełności je oczyści i dzięki temu uniknie się ich wysuszania, a także plątania. Myjąc skalp, należy wykonywać jego delikatny masaż, bez tarcia i drapania.

Odżywka przy każdym myciu

Nie warto rezygnować z takich preparatów, nawet gdy włosy są w świetnej kondycji, gdyż ułatwiają one też rozczesywanie i wygładzają. Kiedy zaś włosy są przesuszone czy zniszczone, niezbędna będzie też maska do włosów, niezależnie od odżywki. Taki preparat, mający silniejsze działanie, należy stosować co kilka dni i najlepiej trzymać na włosach dłuższy czas. Sprawdź https://www.apteka-familia.pl/pielegnacja-wlosow.html.

Post Author: admin

You may also like