Kojarzyć się może z nielegalną w Polsce marihuaną, jednak jest to roślina o bardzo dużych właściwościach. Chociaż nasiona konopi nie są typowym lekarstwem to, posiadają dużo składników, które pozytywnie mogą wpływać na zdrowie. Dodatkowo wyżej wymienione nasiona zapobiegają wielu niebezpiecznym chorobom. Spożywając nasiona konopi, zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału serca, cukrzycy, nadciśnienia, obniżany także jest poziom cholesterolu we krwi.

Wszystko, to należy zawdzięczać składnikom zawartym w nasionach konopi, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bogate w kwasy tłuszczowe omega 6, omega 3 oraz aminokwasy potrafią uzupełnić duże braki występujące w organizmie. Jednym słowem nasiona konopi (sprawdź) są doskonałym źródłem białka, ale i nie tylko, znajdzie się tu także wiele innych składników odżywczych takich jak witamina E, wapń, cynk, magnez, wapń, fosfor, błonnik pokarmowy, węglowodany i żelazo.

Zawartość żelaza w nasionach pomaga w leczeniu anemii, gdzie nie zawsze jest możliwość szybkiego uporania się z tego typu dolegliwością. W przypadku błonnika pokarmowego to wpływa dobrze na pracę układu pokarmowego i perystaltykę jelit jest to więc idealne rozwiązanie przy tego typu zaburzeniach.

Kolejna zaleta związana jest ze stanem skóry. Ciężka do wyleczenia egzema, a nawet łuszczyca staje się chorobą mniej ingerującą w życie codzienne natomiast plusem także, jest to, że skóra może stać się bardziej elastyczna i odżywiona.

Post Author: admin