Hemoroidy to wstydliwa przypadłość, która odbiera radość z życia, jednak odpowiednio leczona, może ona zniknąć lub ulec znacznemu załagodzeniu. Dlatego też warto zainwestować w dobrą maść na hemoroidy, jak jednak ją wybrać?

https://www.aptekagalen.pl/hemoroidy

Maść na hemoroidy – mnogość produktów a skuteczność

Na rynku istnieje wiele maści na hemoroidy, które różnią się od siebie zarówno składem, jak i cenami. Wyższa cena niekoniecznie oznaczać musi jednak wyższą skuteczność, a maść powinna być dobierana indywidualnie, najlepiej w kontakcie z lekarzem, gdyż różne stadia hemoroidów mogą wymagać różnych substancji czynnych, a do tego hemoroidy często współistnieją z innymi schorzeniami odbytu.

Naturalne składniki – najlepsze w chorobie hemoroidalnej

Niemal wszystkie maści na hemoroidy opierają się na naturalnych substancjach pochodzenia roślinnego. W wielu maściach występuje między innymi wyciąg z kasztanowca. Bardzo często spotyka się też preparaty, których głównymi substancjami czynnymi są naturalne olejki eteryczne – na przykład herbaciany. Wysoce skuteczny w walce z chorobą hemoroidalną jest też wyciąg z propolisu.

Niektóre maści mogą zawierać też dodatkowo antybiotyki i różne substancje pomagające walczyć z bólem i świądem.

Walcząc z hemoroidami, warto jednak pamiętać, że stosowanie samej maści to nie wszystko, gdyż konieczne są większe zmiany w stylu życia, w tym w odżywianiu. Choroba ta najczęściej jest efektem małej ilości ruchu i nieodpowiedniej diety, więc trzeba pracować nad tymi obszarami, aby maść mogła w pełni zadziałać i wyeliminować dyskomfort.

Post Author: admin