tabletki na obrzęki nóg bez recepty

Skuteczne leki na obrzęki nóg dostępne są w aptekach stacjonarnych oraz internetowych bez recepty. W sytuacji, gdy odczuwasz dyskomfort, związany z bólem, Twoje nogi wydają się ociężałe, zmęczone, napuchnięte warto zastosować jeden z dostępnych preparatów lub w wyjątkowych przypadkach zestawić ze sobą produkty o działaniu ogólnym i miejscowym.

Najlepszy lek na obrzęki nóg – jak wybrać?

Jeśli ból nóg jest intensywny lub przewlekły weź pod uwagę zastosowanie dostępnych bez recepty preparatów o działaniu wewnętrznym i zewnętrznym – miejscowym. Wśród najpopularniejszych produktów znajdziesz tabletki na ból nóg oraz maść na ból nóg. W zależności od Twoich preferencji możesz zadziałać bezpośrednio na ból i obrzęk, wmasowując w obolałe nogi maść lub żel, zawierający odpowiednio dobrane substancje aktywne lub wybrać działanie kompleksowe od wewnątrz organizmu, dostarczając sobie odpowiednich substancji. 

Co zawierają tabletki na obrzęki nóg bez recepty?

Skuteczne tabletki na ból nóg zawierają składniki, bezpośrednio wpływające na przyczynę problemu. Przyczyniają się do poprawy krążenia żylnego i limfatycznego, wzrostu stężenia białek w osczu krwi oraz poprawę wydolności komór serca. Zawierają hesperydynę wyciąg z ruszczyka kolczastego, kwas askorbinowy (witamina C) i substancje pomocnicze. Ilość składników dopasowana jest do potrzeb, wystarczy zażywać regularnie jedną tabletkę w ciągu doby by odczuć skuteczność działania. 

tabletki na obrzęki nóg bez recepty

Skuteczność i skład – maści na obrzęki nóg

Skuteczny lek na obrzęki nóg oprócz składników, zawartych w tabletkach na ból nóg zawiera substancje, działające bezpośrednio na objaw. Dzięki nim ustępuje ból, wrażenie ciężkości, bezwładności oraz opuchlizny. Maść na opuchliznę nóg zawiera często ekstrakt ze skórki cytryny, ekstrakt z owoców borówki, owoców kasztanowca, hydromanil oraz mentol o efekcie chłodzącym. Działanie maści potęguje jej wmasowywanie, poprawiające ukrwienie nóg. Warto pamiętać, by produkt wmasowywać od stóp w kierunku ud czyli w stronę serca, zgodnie z zasadami masażu. 

Post Author: admin