Umiłowanie i pielęgnacja naturalnego piękna stawia kobiety z azjatyckiego kontynentu na światowym piedestale wiecznie młodo wyglądającej skóry. Oprócz bogatej diety, odpowiedniej ilości snu i aktywności fizycznej, istnieje cały szereg zasad i rytuałów stosowanych przez Japonki i Koreanki. Są to m.in:

–  popularna już na całym świecie pielęgnacja twarzy metodą 10 kroków

– regularne spożywanie zielonej herbaty

– codzienna ochrona przed promieniami UV

– oraz systematyczne masaże twarzy za pomocą wałka jadeitowego 

To właśnie ten ostatni punkt zyskuje coraz większa popularność i uznanie wśród kobiet na całym świecie. Wciąż jednak zdarza się sceptyczne podejście w kwestii mechanizmu działania (które wbrew pozorom nie jest takie skomplikowane!) oraz niewiedza na temat prawidłowego użytkowania. Tak więc, rozwiejmy wszelkie wątpliwości w tym temacie!

Czym jest wałek jadeitowy?

Jest to wygodny w użyciu i dający spektakularne efekty przyrząd pielęgnacyjny. Głównym składnikiem wałeczka jest szlachetny kamień, znany wszystkim, jako jadeit. W kulturze i medycynie chińskiej jest jednym z najbardziej cenionych surowców i to już od tysięcy lat. Wierzy się, że jest to talizman chroniący przed złem i przynoszący szczęście, a także dodający wewnętrznej siły i nieskończonej młodości.

Kamień ten zostaje obrobiony do formy wałeczka i umieszczony z dwóch stron w podłużnym uchwycie. Taka forma pozwala na wprowadzenie do codziennej pielęgnacji masażu, który wykonuje się za pomocą walka jadeitowego.

Jakie korzyści daje nam regularne stosowanie wałka jadeitowego?

Poprzez masaż wałkiem jadeitowym jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Należy jednak pamiętać, że nie należy traktować tego rytuału jako jedyny, czy główny, element pielęgnacji, a raczej jako jej urozmaicenie.

Przy systematycznym użytkowaniu jesteśmy w stanie wzmocnić mięśnie i widocznie unieść owal twarzy. Dodatkowo, dzięki swoim wspaniałym właściwościom chłodzącym, podczas masażu, pobudzane są naczynka limfatyczne znajdujące się w naszej skórze. Skutkiem tego jest poprawa elastyczności i nawilżenia cery oraz nadanie jej promienistego blasku. Wszystko to sprawia, że wizualnie nasza twarz zostaje odmłodzona o nawet kilkanaście lat!

Główne korzyści jadeitowego rytuału:

 • działanie przeciwzmarszczkowe
 • poprawa krążenia krwi
 • relaks mięśni twarzy oraz ich wzmocnienie
 • redukcja przebarwień (np. worków pod oczami)
 • zwężenie rozszerzonych porów
 • zmniejszanie opuchlizn i obrzęków
 • poprzez częściowe ograniczenie wydzielania sebum wspomaga leczenie trądziku

Jak należy używać wałka jadeitowego?

Mimo, iż cały proces brzmi dość skomplikowanie, to można go ująć w kilku prostych krokach. Cały rytuał, po kilku próbach, z łatwością wchodzi w nawyk. Dla najlepszych efektów, przed przystąpieniem do masażu, wałek jadeitowy należy schłodzić!

 1. Zacznij od dokładnego oczyszczenia cery.
 2. Aby zmniejszyć tarcie, warto nałożyć na twarz 2-3 krople olejku lub spryskać twarz hydrolatem różanym
 3. Masaż twarzy zacznij od linii żuchwy i kieruj się w stronę czoła. Każdy ruch powinien być wykonywany od wewnątrz do zewnątrz.
 4. Cały rytuał powinien być wykonywany delikatnie i powoli.
 5. Pamiętaj też o szyi! Tutaj ruchy wykonujemy od góry, w stronę obojczyków.

Całość powinna trwać około 30 minut. Aby efekty stały się widoczne, rytuał należy wykonywać co najmniej raz w tygodniu, do nawet czterech razy w tygodniu.  

Post Author: admin

You may also like