dysk do ćwiczeń

W dzisiejszym świecie, w którym większość czasu spędzamy w pozycji siedzące dysk do ćwiczeń może okazać się prawdziwym wybawienie. Sklepy medyczne oferują wszelkiego rodzaju dyski do ćwiczeń pomagające w korekcie postawy całego ciała. Ich zaletą jest to, że ćwiczenia na nich można wykonywać w domu, są lekki i stosunkowo niedrogie. 

Do czego służą dyski do ćwiczeń?

Dyski do ćwiczeń posiadają szereg zastosowań. Służą nie tylko do korygowania wad postawy ale również wzmacniają mięśnie grzbietu. Sprawdzą się idealnie u osób, które większość swojego czasu spędzają w pozycji siedzącej. Przy użyciu dysku do ćwiczeń jesteśmy w stanie odciążyć odcinek lędźwiowy i wymusi prawidłową postawę podczas siedzenia. 

Dysk do ćwiczeń stymuluje krążki międzykręgowe kręgosłupa. Przynosi ulgę plecom, stopom i można używać go jako masażera.

Jakie ćwiczenia można wykonywać z dyskiem do ćwiczeń?

W przypadku tego urządzenia, wybór ćwiczeń jest w zasadzie dowolny. Wystarczy starać się utrzymać równowagę podczas siedzenia, albo stania na dysku. Oto kilka propozycji ćwiczeń z dyskiem:

  • balansowanie na jednej nodze – wystarczy staną na poduszce i unieść jedną nogę. Ćwiczenie polega na utrzymaniu równowagi przez jak najdłuższy czas. Jeżeli poduszka będzie dobrze napompowana i twarda, o wiele trudniej będzie utrzymać na niej równowagę. Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnione zostaną mięśnie brzucha, nóg i pośladków. To również dobry trening dla sportowców. 
  • przysiady – dysk do ćwiczeń sprawia, że przysiady są o wiele bardziej efektywne. Dodatkowo pobudzają do pracy mięśnie dna miednicy i mięśnie poprzeczne brzucha. Przysiad wykonuje się stojąc na dysku.
  • podskoki – to ćwiczenie będzie wymagało użycia kilku dysków do ćwiczeń. Skakać należy w taki sposób, by każda z nóg wylądowała na innym dysku. Dodatkową zaletą jest fakt, że z wielu dysków możemy tworzyć ścieżki sensoryczne. Można nie tylko po nich skakać, ale również po nich chodzić i biegać. Jeżeli przy okazji chcemy wykonać masaż stóp, wystarczy wykonywać to ćwiczenie na bosaka.
  • rzucanie piłką – w trakcie tego ćwiczenia na dysku należy umieścić tylko jedną nogę i trzymać się blisko ściany. Piłkę staramy się odbijać od ściany i zmieniać ręce. Każdą ręką powinniśmy wykonać 10 rzutów. Najlepiej, jeżeli wykonamy trzy serie. Po skończonych seriach należy zmienić nogę trzymaną na dysku.

Zalety dysku do ćwiczeń:

Dysk do ćwiczeń https://www.orteo.pl/dyski-i-platformy z pewnością sprawdzi się również jako masażer stóp, można go wykorzystać podczas robienia pompek i jako poduszkę pod pośladki. Przyda się wszystkim, którzy spędzają czas przed komputerem. Bardzo dużo osób decyduje się na zakup dysku do pracy. Kilka godzin ciągłego siedzenia może powodować poważny dyskomfort, Używanie dysku do ćwiczeń sprawi, że utrzymanie prawidłowej postawy będzie o wiele łatwiejsze.

Do dysku otrzymuje się specjalną pompkę. Dzięki niej można dostosować twardość urządzenia do swoich potrzeb i preferencji. Należy pamiętać o tym, że im twardszy dysk, tym trudniej wykonywać ćwiczenie. Warto zacząć więc od delikatnego napompowania. 

Post Author: admin