Kwas kaprylowy stanowi cenny składnik wielu suplementów diety. Wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych i stanowi skuteczną broń w walce z nadwagą. Wyjaśniamy, czym jest i dlaczego warto go stosować.
Kwas kaprylowy – najważniejsze informacje
Kwas kaprylowy to nasycony kwas tłuszczowy posiadający aż 8 cząsteczek węgla. W naturze występuje w olejach, między innymi w kokosowych. Ponadto można go znaleźć w owczych i kozich mlekach oraz serach. Znajduje zastosowanie jako suplement diety lub jako dodatek do produktów spożywczych. Ponadto stanowi cenny składnik produktów mających na celu zwalczanie chorób skóry, w tym trądzika. Powinien być zażywany na około pół godziny przed posiłkiem w połączeniu z dużą ilością wody. Można go stosować trzy razy dziennie w dawkach po 500 lub 1000mg. Należy pamiętać, że zbyt wysokie dawki omawianego kwasu mogą powodować zauważalną utratę wapnia w organizmie. Kwas kaprylowy wykazuje wiele cennych właściwości, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do jego stosowania. Powinien być unikany przez kobiety w ciąży oraz osoby z niskim ciśnieniem tętniczym oraz marskością wątroby.
Właściwości prozdrowotne kwasu kaprylowego
Opisywany kwas to doskonały sposób na skuteczne odchudzanie. Stosowany regularnie hamuje apetyt i powstrzymuje przed sięganiem po niezdrowe przekąski. Jest to naturalna i bezpieczna metoda na walkę z nadwagą. Warto go stosować w połączeniu ze spalaczem tłuszczu. Pozostałe właściwości wykazywane przez kwas kaprylowy to:
- pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego i działanie przeciwbiegunkowe,
- zapobieganie chorobom bakteryjnym,
- stabilizowanie poziomu złego cholesterolu,
- działanie przeciwgrzybiczne,
- wspomaganie leczenia nieswoistego zapalenia jelita grubego,
- redukcja objawów związanych z padaczką oraz zaburzeniami na podłożu nerwowym.