Przeżywamy w Polsce istny renesans jeśli chodzi o stosowanie naturalnych środków w kosmetyce. Zamiast kupować drogie kosmetyki o skomplikowanym składzie coraz częściej rodacy postanawiają zaufać prostym substancjom.

Dla włosów

Stosowanie olejów roślinnych w przemyśle kosmetycznym jest znane ludziom od dawna. Jednak wyroby z konopi kojarzone były przede wszystkim z konopią indyjską, która znana jest równie pod nazwą marihuana. Jej siostra, która nazywana jest konopią siewną posiada właściwości odżywcze przez zawartość kwasów Omega 3 i Omega 6 oraz protein i aminokwasów a także witaminę E. Olej konopny jest przez to idealnym kosmetykiem dla włosów.

Zadbać o skórę

Kosmetyki, które zawierają w swoim składzie kwasy nienasycone oraz lipidy, tak jak olej z konopi siewnych są także dobrym rozwiązaniem dla skóry całego ciała. Zapewniają natłuszczenie oraz dostęp do witamin.

Oleje roślinne takie jak ten z konopi mają zastosowanie zarówno jako kosmetyk, który nakłada się na powierzchnię włosów lub skóry ale także, przez zawartość w nich witamin i substancji odżywczych poprzez ich przyjmowanie doustne. To właśnie tak duża uniwersalność w stosowaniu sprawia, że zdobywają coraz większą popularność w tak wielu dziedzinach ludzkiego życia. Przekonują się do nich zarówno kosmetyczki i dietetycy jak i sportowcy, którzy potrzebują wielu składników odżywczych zawartych w jednym produkcie. Coraz szerszy dostęp do naturalnych odpowiedników sprawia, że chętnie wracamy do produktów pochodzenia roślinnego.

Post Author: admin