Chodzik rehabilitacyjny to urządzenie, które wspomaga osoby w chodzeniu podczas odzyskiwania sprawności po urazie lub po operacji. Balkonik zapewnia wsparcie, równowagę i stabilność podczas chodzenia. Są one również znane jako balkoniki do chodzenia (sprawdź) i są używane do pomocy w poruszaniu się w domu i innych miejscach poza szpitalem. Urządzenia te są korzystne dla każdego, kto ma trudności z poruszaniem się z powodu osłabienia, problemów z równowagą, bólu lub innych komplikacji związanych z chorobą lub wiekiem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak balkonik do chodzenia może pomóc Ci odzyskać życie po problemie medycznym i jak one działają.

Kto może skorzystać z balkonika do chodzenia?

Każdy, kto wraca do zdrowia po urazie lub operacji, może odnieść korzyści z używania chodzika rehabilitacyjnego. Istnieje wiele różnych warunków medycznych, które mogą spowodować, że ktoś będzie potrzebował chodzika, ale najczęstsze z nich to złamania kości i problemy z kończynami dolnymi i starość. Jeśli masz złamane nogi, złamane kostki, złamane kolana, amputacje stóp lub palców, zwichnięcia, nadwyrężenia lub inne urazy kończyn dolnych, możesz skorzystać z używania balkonika do chodzenia. 

Jak działają balkoniki do chodzenia?

Balkoniki do chodzenia można podzielić na dwa rodzaje: podstawowy do podpierania się oraz taki, który oferuje funkcje siedzenia. Chodzik rehabilitacyjny służy do zapewnienia wsparcia i stabilności. Wysokość chodzika jest regulowana. Użytkownik kładzie ręce i opiera się na balkoniku. Podczas stania lub siedzenia balkoniki do chodzenia pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy.

Rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem balkonika do chodzenia

Zanim kupisz balkonik, powinieneś rozważyć następujące kwestie: 

  • Dopasowanie – balkonik powinien być dopasowany zarówno do Twojego wzrostu, jak i wagi. 
  • Wysokość stania – chodzik powinien znajdować się poniżej kolana. 
  • Postawa – powinien promować dobrą postawę. 
  • Waga – powinien być łatwy do podnoszenia, unoszenia i przesuwania po podłodze.

Post Author: admin