Jeśli chodzi o zapalenie dróg moczowych – objawy są zwykle bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Wśród najpopularniejszych wymienia się pieczenie i ból w czasie oddawania moczu, częste parcie na mocz i wrażenie niepełnego opróżnienia pęcherza. Trudności z oddawaniem moczu i współtowarzyszące objawy pojawiają się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zapalenie pęcherza może także występować u dzieci. Aby pozbyć się problemu, wystarczy wybrać odpowiednie leki na zapalenie pęcherza z Nowafarmacja.pl. Ziołowe leki na zapalenie cewki moczowej.

Najczęstszą przyczyną zakażenia układu moczowego jest bakteria E.coli, która przez ujście cewki moczowej trafia do pęcherza i wywołuje przykre dolegliwości. Ziołowe preparaty na tego rodzaju dolegliwości zawierają przede wszystkim żurawinę lub nawłoć pospolitą, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego.

Znajdują także zastosowanie jako środki profilaktyczne. Ponadto ziołowe suplementy przeciwdziałają nawrotom infekcji, są również bezpieczne na zapalenie układu moczowego u dziecka. Dla najmłodszych pacjentów dostępne są preparaty w płynie, bezpieczne od 3. roku życia.

Furagina na zapalenie dróg moczowych

Furagina to powszechnie stosowany lek na zapalenie pęcherza o silnym działaniu przeciwbakteryjnym. Stosując tego rodzaju lek należy ściśle przestrzegać dawki oraz częstotliwości jego spożywania. Terapia powinna trwać tydzień i należy ją kontynuować, nawet jeśli objawy ustąpiły wcześniej. Zbyt wcześnie przerwanie kuracji może prowadzić do nawrotów infekcji.

Schemat przyjmowania leku podczas zapalenia pęcherza polega na zażyciu 100 mg 4 razy na dobę pierwszego dnia, a później 100 mg 3 razy na dobę przez następne dni. Leki z furaginą są odpowiednie przy różnego rodzaju dolegliwościach ze strony układy moczowego- zarówno przy słabszych, jak i silnych i przewlekłych stanach chorobowych. Jest to również lek na zapalenie dróg moczowych u mężczyzn. Osoby, które cierpią na nawracające zapalenie pęcherza  mogą przyjmować lek nawet przez okres kilku miesięcy.

Post Author: admin