body uciskowe

Operacja liposukcji nie jest bardzo skomplikowaną procedurą, jednak należy pamiętać, że zabiegi pozabiegowe mogą być kluczem do lepszych i długotrwałych efektów. Dlaczego zaleca się noszenie rajstop po operacji? Które modele bielizny wybrać?

O czym warto wiedzieć wybierając bieliznę uciskową?

Bielizna uciskowa zapewnia kontrolowany nacisk na odpowiednie obszary. Dzięki oddychającej, specjalnie zaprojektowanej tkaninie, płaskim szwom i wzorowi zapewnia skuteczną i wydajną kompresję oraz komfort podczas noszenia. Dzięki rozciągającej się we wszystkich kierunkach tkaninie zapewnia mikroskopijny efekt masażu ciała. Bielizna powinna być noszona po liposukcji na takich obszarach jak brzuch, pośladki, plecy, łydki, ramiona i twarz. Pomaga zmniejszyć obrzęki i rany po zabiegach liposukcji, modeluje sylwetkę i przyspiesza proces gojenia. Oryginalna Lycra została użyta w produktach do liposukcji. Okres rekonwalescencji trwa od 4 do 8 tygodni, podczas którego należy nosić obcisłe ubranie. Body uciskowe zaleca się nosić po zabiegach: liposukcji brzucha i okolic, plastyce brzucha, plastyce brzucha.

body uciskowe

Dlaczego warto nosić body uciskowe po liposukcji?

Noszenie body uciskowych po liposukcji ma wiele zalet. W godzinach po zabiegu z nacięć po liposukcji wycieka wysięk i płyn śródmiąższowy, który również może być zanieczyszczony krwią. Zastosowanie dodatkowego ucisku przywraca prawidłowe krążenie płynów, co zapobiega powstawaniu obrzęków, siniaków i krwiaków. Zaobserwowano również zmniejszenie bólu po liposukcji. Odzież uciskowa odgrywa również rolę w modelowaniu sylwetki, ponieważ zapobiega wiotczeniu skóry po operacji. Dzieje się tak dlatego, że delikatny nacisk wywierany przez ubranie stymuluje regenerację tkanki łącznej, co poprawia jakość skóry, czyniąc ją jędrniejszą i ujędrniającą.

Post Author: admin