odżywka do włosów

Włosy suche, o wysokiej porowatości są bardzo trudne w pielęgnacji. Mogą jednak wyglądać dobrze, jeżeli będzie się pamiętać o stosowaniu odpowiedniej odżywki. Musi być ona stosowana po każdym myciu kosmyków. Ważne jest to, aby przeanalizować skład produktu, zanim włoży się go do swojego koszyka zakupowego. 

Jakich składników poszukiwać w odżywce do włosów suchych?

Odżywka do włosów suchych powinna bazować na starannie dobranych składnikach aktywnych, najlepiej pochodzenia naturalnego. Jedynie wówczas kondycja suchych, wysokoporowatych kosmyków będzie mogła ulec poprawie. Wśród substancji godnych polecenia wymienić należy na pewno: 

  • olej ze słodkich migdałów
  • olej arganowy
  • olej z marakui
  • olej z pestek śliwki 
  • wosk z borówki amerykańskiej
  • ekstrakt z aloesu 
  • ekstrakt z kwiatów lipy drobnolistnej 
  • proteiny zielonego groszku
  • keratyna
  • masło kakaowe

Dobrze byłoby, gdyby odżywka nie zawierała szkodliwych parabenów czy PEGów. Tego typu substancje mogą być bowiem odpowiedzialne za ewentualne podrażnienia skalpu. To zaś może negatywnie wpływać na kondycję włosów. 

Jak powinna działać odżywka do włosów o wysokiej porowatości?

Aby odżywka do włosów o wysokiej porowatości mogła pomóc, musi działać naprawdę wszechstronnie. Niestety, produkt ten nie ma łatwego zadania do spełnienia. Powinien silnie odżywiać i regenerować kosmyki. Musi także dbać o to, aby nadmiernie się one nie puszyły. Odżywka powinna także zabezpieczyć końcówki włosów przed łamaniem się i kruszeniem. Włosy suche, o wysokiej porowatości wymagają stosowania odżywek o dosyć treściwej konsystencji. Nie należy zatem kupować preparatu o lekkiej formule, bo może on nie nawilżyć włosów wystarczająco mocno. 

Jak stosować odżywkę, aby uzyskać najlepsze rezultaty?

Aby odżywka miała szansę poprawić stan włosów, musi być stosowana systematycznie. Należy używać jej po każdym myciu. Włosy suche nie wybaczają żadnych błędów pielęgnacyjnych. Jeżeli zapomni się o użyciu odżywki, najprawdopodobniej kosmyki będą szorstkie i matowe. Dobrym pomysłem może okazać się zaaplikowanie odżywki na końcówki włosów jeszcze przed ich umyciem przy pomocy szamponu. Takie mycie określa się mianem OMO.

Bardzo istotne jest również to, aby odżywka była trzymana na włosach przez co najmniej 10 minut. Jeżeli stosowany jest preparat na bazie protein, czas ten warto wydłużyć do 20 minut. Odżywkę należy spłukać z włosów letnią lub chłodną wodą. Zbyt ciepła może bowiem doprowadzić do nadmiernego przesuszenia kosmyków i pogorszenia ich kondycji. Mokre włosy najlepiej osuszyć przy pomocy bawełnianej koszulki. Należy unikać ich suszenia przy pomocy suszarki.  

Post Author: admin