dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) jest rośliną, która od wieków jest stosowana w medycynie naturalnej w celu leczenia różnych dolegliwości. Rośnie on dziko w Europie i Azji i jest łatwo dostępny w postaci suplementów diety, naparów, wyciągów i olejków eterycznych.

Właściwości lecznicze dziurawca zwyczajnego

Dziurawiec zwyczajny jest znany ze swoich właściwości przeciwdepresyjnych i antystresowych. Zawiera on bowiem związki, takie jak hiperforina i hipericyna, które działają jako inhibitory wychwytu serotoniny i noradrenaliny, co wpływa na poprawę nastroju i redukcję stresu.

Dziurawiec zwyczajny jest również stosowany w leczeniu trudno gojących się ran i oparzeń, ponieważ posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Może być również stosowany jako naturalne wsparcie w leczeniu zaburzeń snu i bezsenności.

Inne zastosowania dziurawca zwyczajnego to m.in. leczenie nerwobóli, bólów głowy i menstruacyjnych, a także jako naturalne wsparcie w leczeniu łagodnego zaburzenia psychicznego, takiego jak nerwica.

Dlaczego warto skorzystać z właściwości dziurawca zwyczajnego?

Dziurawiec zwyczajny to roślina o wielu zastosowaniach w medycynie naturalnej. Jego właściwości przeciwdepresyjne i antystresowe sprawiają, że jest on często stosowany jako naturalne wsparcie w leczeniu zaburzeń snu, nerwobóli i bólów głowy. Ponadto, dziurawiec zwyczajny jest skuteczny w leczeniu trudno gojących się ran i oparzeń, dzięki swojemu działaniu przeciwbakteryjnemu i przeciwzapalnemu. 

Post Author: admin