elektrostymulatory mięśni

Elektrostymulatory mięśni cieszą się dużą popularnością na rynku. Okazuje się, że to niezawodne urządzenia, które wywołują skurcz mięśni za pomocą impulsu elektrycznego. To bezpieczny sposób w walce z dolegliwościami bólowymi. Z takiego rozwiązania skorzystają z pewnością sportowcy, osoby z różnymi schorzeniami i każdy, kto chce wzmocnić mięśnie. Czym wyróżnia się to urządzenie? O czym warto wiedzieć? Jakie efekty daje elektrostymulacja mięśni? 

Elektrostymulatory mięśni

Jakie efekty daje elektrostymulator mięśni? To doskonała okazja do tego, aby:

  • Wzmocnić kurczliwość mięśni po przebytej operacji,
  • poprawić ukrwienie,
  • wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej,
  • wspomóc proces gojenia,
  • rozwijać budowę mięśni,
  • odżywić uszkodzone grupy mięśni, przykładowo w rehabilitacji itp. 

Okazuje się, że w najbardziej znanych urządzeniach stosuje się impulsy EMS i TENS. EMS odpowiada za przewodzenie impulsów do nerwów motorycznych, a TENS do nerwów czuciowych. Najprościej rzecz ujmując, TENS to przezskórna stymulacja nerwów. Urządzenie wysyła impulsy elektryczne i niskich amplitudach. 

Nowoczesne urządzenie

elektrostymulatory mięśni

W tym wypadku mamy do czynienia z metodą hamowania czucia dolegliwości bólowych. Jest to oparte na bramkowaniu bólu. W zjawisku dochodzi do spadku odpływu bólowych impulsów, które biegną od neuronu czuciowego do drugiego neuronu, umieszczonego w rdzeniu kręgowym. Co ciekawe, zablokowane bólowych impulsów nie uszkadza struktury nerwów i może oszukać mózg użytkownika, przez co nie odczuwamy bólu. Stymulator poprzez skurcz mięśni wpływa na wzrost wydzielanie substancji, które redukują odczuwanie bólu. Są to związki opioidowe. Metoda nie leczy przyczyny schorzeń, lecz redukuje stopień odczuwania bólu. Jest szansą dla użytkownika na poprawę komfortu życia. 

Pamiętajmy o tym, że elektrostymulatory mięśni są stosowane wtedy, gdy odczuwamy bóle fantomowe, pooperacyjne, przy złamaniach, reumatyczne, przy rehabilitacji, menstruacyjne, przy porażeniach połowicznych itp. EMS to rodzaj stymulacji, jaka jest wykonywana samodzielnie głównie przez osoby aktywne fizycznie. 

Terapia EMS

Terapia EMS ma za zadanie wzmocnić i rozbudować wybrane mięśnie lub grupy mięśni. Słabsza stymulacja tego typu bazuje na impulsach, które przypominają klasyczny masaż. Intensywniejsze metody terapii przyczyniają się z pewnością do rozluźnienia mięśni, poprawy wyglądu i ukrwienia skóry oraz szybszej regeneracji. Elektrostymulatory mięśni z orteo.pl są bardzo chętnie wybierane przez sportowców z różnych dziedzin. Służą w okresach wzmożonej aktywności i roztrenowania. 

Gdzie znajdziemy niezawodne urządzenia do elektrostymulacji mięśni? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzeń w internetowym sklepie. To produkty łatwo dostępne dla każdego, kto chce zniwelować ból i zadbać o swoje mięśnie. W razie wątpliwości skorzystamy z pomocy sprzedawcy w sklepie online. Elektrostymulator mięśni może być okazją do pozbycia się dolegliwości bólowych na długi czas. Jest regularnie stosowany przez sportowców i inne osoby z dolegliwościami bólowymi. 

Post Author: admin