Nic nie utrudnia działania tak, jak nagły i uporczywy ból. Potrafi on zarówno utrudnić wykonywanie pracy, jak i podstawowych czynności takie jak chodzenie czy schylanie na długi okres czasu. Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny niemal od ręki możemy sięgnąć po odpowiedni lek, który jak najszybciej złagodzi ból i pozwoli na swobodny powrót do wykonywanych czynności. Po jaki jednak lek przeciwbólowy najczęściej sięgają Polacy? Bez wątpienia do jednych z najpopularniejszych środków należy klasyczny Apap, czyli dobrze znana biała tabletka o dość neutralnym smaku i szybkim działaniu. Jak się jednak okazuje nie każdy sięgający po Apap zdaje sobie sprawę z tego co skrywa tajemnicza tabletka oraz jakie jest jej działanie.

Apap – czym jest i jakie są jego rodzaje?


Słynny Apap, czyli z chemicznego punktu widzenia głównie paracetamol i substancje pomocnicze to wręcz nieodłączny element torby lub apteczki większości Polaków. Lek ten swoją popularność zawdzięcza głównie szybkiemu i skutecznemu działaniu, a szybkie i skuteczne działanie to zasługa wspomnianego wcześniej paracetamolu. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, co sprawia że apap tak szybko radzi sobie z nagłym bólem oraz bardzo wysoką temperaturą. Jeżeli szukasz produktów wysokiej jakości, zobacz tu: https://www.nowafarmacja.pl/apap-extra.

Apap extra działanie


Jednak co w przypadku bardzo intensywnego bólu, któremu nawet lek nie daje rady? W tym przypadku warto wypróbować inny wariant Apapu – Apap extra wzbogacony o kofeinę, która dodatkowo wzmacnia jego działanie. Ten wzmocniony wariant leku idealnie sprawdzi się w przypadku bólów pooperacyjnych czy intensywnych bólach miesiączkowych. Warto jednak pamiętać, że silna dawka leku wiąże się również z większą odpowiedzialnością, szczególnie u osób z zaburzeniami rytmu serca lub niewydolnością nerek. Dodatek kofeiny w przypadku spożywania dużej ilości innych produktów z jej dodatkiem może również prowadzić do bezsenności czy zaburzeń uwagi, dlatego apap extra nie jest zalecany osobom pijącym duże ilości kawy czy napojów energetycznych.

Post Author: admin