Zioła szwedzkie to mieszanka jedenastu ziół. Jest to lek całkowicie naturalny o wielokierunkowym działaniu. Jest stosowany od pokoleń, a jego skład najprawdopodobniej opracował szwedzki lekarz Claus Samst, który doczekał się sędziwego wieku – 104 lat! Twierdził, że to właśnie ta mieszanka ziół była złotym środkiem na długie i zdrowe życie.

Skład mieszanki

Zioła szwedzkie składają się z jedenastu ziół: aloesu, kurkumy, mirry, rabarbaru, kamfory, szafranu, manny, dziewięćsiłu, arcydzięgla, teriaku i senesu. Tak zróżnicowany skład sprawia, że działanie tej mieszanki jest bardzo szerokie i pozwala na zwalczenie wielu, niezwiązanych ze sobą dolegliwości.

Zioła szwedzkie są dobre na wszystko!

Świetnie sprawdzają się w dolegliwościach trawiennych, są skuteczne na robaczycę u dzieci i dorosłych, mają działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Dodatkowo są dobre na melancholię i chandrę, pomagają w zasypianiu i uspokajają. Zwalczają bóle głowy i migreny, a także przyspieszają gojenie się ran i znoszą obrzęki i zaczerwienienia wokół zranionego miejsca.

Jak widać, działanie ziół szwedzkich jest bardzo szerokie. Mimo tego, że rynek farmaceutyczny przepełniony jest masą syntetycznych leków, to jednak ta mieszanka jest bardzo częstym wyborem. Powód jest prosty – jest to bardzo skuteczny i naturalny lek.

Stosowanie

Zioła szwedzkie – https://evita.sklep.pl/pl/c/Ziola-szwedzkie/2222880 są przyjmowane w postaci nalewki, którą można stosować wewnętrznie lub zewnętrznie. W aptece można dostać gotową tincturę lub suchą mieszankę ziół, z której samemu można zrobić nalewkę. Wystarczy ją zalać 38%-40% alkoholem i odstawić na dwa tygodnie w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura pokojowa. Po upływie tego czasu, nalewkę należy przelać do butelki z ciemnego szkła.

Gotowy lek można stosować profilaktycznie -w postaci dwóch łyżeczek dziennie, lub objawowo – przyjmując dwie łyżki stołowe dziennie.

Post Author: admin