Problem wypadających włosów staje się coraz powszechniejszy. Nie dotyka on tylko mężczyzn, ale również w coraz większym stopniu również kobiet. Systematycznie zmniejszająca się ilość włosów spowodowana jest różnymi czynnikami, jednak w głównej mierze odpowiadają za taką sytuację zmiany genetyczne lub też zaburzenia poziomu hormonów. Jest jednak bardzo skuteczny sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Mowa oczywiście o transplantacji włosów.
Na czym polega przeszczep włosów?
Przeszczep włosów jest jednym z najprostszych i najpowszechniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Historia jej przeprowadzania sięga nawet roku 1939, gdzie japoński lekarz Okuda po raz pierwszy skutecznie ją zrealizował.
Zabieg ten polega po prostu na przeszczepianiu włosów z miejsc, w których są one jeszcze silne i mocne, na głowę. Najczęściej źródłem są włosy z rejonów brwi i wąsów.
Zabieg ten pozwala na bardzo skuteczne zatrzymanie, a nawet całkowite odwrócenie procesu łysienia, co w ogromnej mierze jest w stanie poprawić komfort życia osób cierpiący na ten problem.
Gdzie można taki zabieg wykonać?
To ile kosztuje przeszczep włosów, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od konkretnej kliniki, w której ten zabieg będzie wykonywany oraz od zakresu dalszej opieki po operacyjnej.
Nie mniej cena powinna się wahać od 1500 złotych do nawet 10000 złotych.
W przypadku najdroższych ofert pacjent ma zagwarantowaną opiekę nawet na kilka tygodni po operacji, co jest niezwykle istotne, ponieważ sam zabieg nie kończy procesu leczenia. Po koło 2 tygodniach przeszczepione włosy wypadną, a dopiero na ich miejsce, po koło trzech tygodniach zaczną wyrastać nowe.
Dodatkowo należy pamiętać, że pierwszy okres po operacyjny wiąże się ze stosunkowo silnym pieczeniem i bólem, który musi być uśmierzany stosownymi środkami przeciwbólowymi, ale również określonymi antybiotykami. Dzięki temu proces leczenia jest nie tylko znacznie bardziej komforty, ale również szybszy. Bez dodatkowej kontroli całego procesu leczenia, byłby on nieco bardziej kłopotliwy i zdecydowanie wydłużony.