Wątroba jest odpowiedzialna za wiele funkcji organizmu. Neutralizuje toksyny, gospodaruje węglowodanami, gromadzi zapasy witamin A, D i B12. Poza tym, produkuje żółć niezbędną do trawienia tłuszczów. Narażona jest na problemy zwłaszcza u osób, które przyjmują wiele leków. To właśnie w wątrobie leki są metabolizowane, co może wpływać na jej uszkodzenie.

O wątrobę niewątpliwie należy dbać. Zmiany warto zacząć od wprowadzenia odpowiedniej diety, polegającej między innymi na ograniczeniu potraw smażonych. Należy także zrezygnować ze słodyczy i unikać wzdymających pokarmów. Uważać trzeba również na alkohol.

 

Co zrobić, kiedy okaże się, że nasza wątroba jest w gorszym stanie?

 

Wtedy zmiana trybu życia może nie wystarczyć. Warto wprowadzić suplement diety, na przykład wygodne w użyciu kapsułki Esseliv. To kapsułki, które pomagają zachować zdrową wątrobę. W składzie preparatu znajdują się fosfolipidy z nasion soi. Są one elementem budulcowym błon komórkowych – uzupełniają uszkodzone błony. Dzięki fosfolipidom możliwe jest poprawienie czynności wątroby. Dzieje się to ze względu na przywrócenie błonom komórkowym właściwej struktury oraz funkcji. Poza tym, Esseliv zawiera w sobie wyciąg z ostryżu długiego, który działa żółciotwórczo. Kurkuma przyspiesza trawienie, gdy wątroba jest obciążona zbyt dużą ilością pokarmu.

 

Warto dbać o wątrobę poprzez stosowanie odpowiedniej diety, aktywność fizyczną oraz unikanie używek. Kiedy okazuje się to niewystarczające, można sięgnąć po preparaty w postaci suplementów diety.

Post Author: admin

You may also like

kobieta pokazuje zęby

Jak poprawić barwę zębów?

Któż nie chciałby mieć pięknych, białych zębów? Z pewnością niejedna

skuteczny preparat dla każdego

Wapń w organizmie człowieka

Wapń to składnik mineralny, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego

cellulit tabletki

Preparaty na cellulit w tabletkach – moc składników

Walka z cellulitem może przynieść efekty – wystarczy zastosować się