Nazwa psa Matka Ojciec Wiek wystąpienia objawów: Przebieg choroby, diagnoza: Źródło informacji:
Shepherds Green DagaDay After Excellens Vivarium Glad With You Gasko Prim ok 2 lata

Przebieg bardzo gwałtowny, suczka żyła tylko kilka miesięcy od pierwszego napadu. Większość dostępnych badań zostało wykonanych, padaczka bardzo lekooporna, pewien okres poprawy po zastosowaniu akupunktury, po jednym z bardzo ciężkich napadów Daga nie wybudziła się ze śpiączki farmakologicznej.

 

hodowca

Shepherds Green BonusDay After Excellens Vivarium Glad With You Gasko Prim

2 lata

Przebieg bardzo gwałtowny, pies został uśpiony kilka miesięcy od pierwszego napadu z powodu ciągłych częstych napadów, po okresie beznapadowym w rezultacie zastosowania antybiotyków. Padaczka bardzo lekoodporna.

hodowca

Carmen Bocora Dewfall Silver BreezeAktiv Gulden Land 2 lata Do tej pory pies miał 3 ataki, zarówno petit mall jak i grand mall, leczenia nie wprowadzono, pies ma także problemy z sercem - bradykardia, co może być powiązane (staramy się zbadać zależność). Zastosowano akupunkturę.

właściciel

Tyler Black Tempo Aina SynthesiaTed from Scottish Roy vom Beutenhof ok. 4 lat Od pierwszego ataku kolejne pojawiały się w coraz mniejszych odstępach czasu i z coraz większym nasileniem, zawsze były to ataki z utratą przytomności, bardzo silnymi drgawkami i wszystkimi towarzyszącymi objawami. Stan padaczkowy, śpiączka farmakologiczna 5 dni. Po stanie padaczkowym sytuacja bez poprawy, regularne ataki. Diagnostyka - przebadana wątroba, serce, toksykologia, rezonans, CL; leczenie stałe i doraźne: luminal, depakine chrono, bromek potasu, valium, klonazepam. Po ok. roku nieskutecznego leczenia, jedynym wyjściem pozostało uśpienie.

właściciel

Never Never Land STORM CHASER NEVER NEVER LAND ALICE IN WONDERLAND NEVER NEVER LAND HIGHLAND STORM HIT Brak badań.

hodowca

Perfect Red Teamtempo LULA RED TEAMTEMPO Pluto (N 09848/04) 7 miesięcy Pierwszy atak padaczki w wieku 7 miesięcy, prawdopodobnie aktywowany (oczywiście nie mylić ze "spowodowany"!) przez szczepienie przeciwko wściekliźnie. Częstotliwość ataków początkowo rzadka, z czasem niestety narastająca, wraz z opornością na działanie leków. Wykonana została wszelka możliwa diagnostyka + kastracja. W wieku 18 m-cy, po trwających nieprzerwanie ponad 24h atakach, decyzja o eutanazji.

właściciel

Mr. X (ISDS - EXE PL/332353) Juno (ISDS: PL/321427)Blackie (ISDS: 00/294808) 10 miesięcy Pies jest po wielokrotnych atakach petit mal. Pojawiają się coraz rzadziej. Wykonano wszystkie możliwe badania krwi w Polsce i w Niemczech, które niestety nic nie wykazały. Dopiero rezonans magnetyczny potwierdził chorobę. Leczenia farmakologicznego nie wprowadzono.

właściciel

Lennon Legendary Stardust Never Never Land JUST FANTASTICLuna Tale Hurricane 4 miesięce Pies miał ataki bardzo częste i silne. Odszedł w skutek porażenia całkowitego w wieku 9 m-cy. Nie wybudził się z kolejnej serii ataków.

hodowca

Lyn Legendary Stardust Never Never Land JUST FANTASTICLuna Tale Hurricane 2 lata Pies miał kilka ataków. Jest na lekach, stan dobry.

hodowca

Rosły Longinus Podbipięta True Story DARSY Dajavera NOLAN z Porządnej Rodziny 2,5 roku Początkowo pojedyncze ataki w kilkumiesięcznym okresie, następnie ataki gromadne w odstępie miesiąca. Pies poddany leczeniu farmakologicznemu, przeprowadzona tomografia wykluczyła przyczyny wtórne - padaczka idiopatyczna. Zastosowana akupunktura oraz zmiana diety. Został uśpiony w wyniku nieprzerwanego ataku w 2016 roku.

właściciel

TIP TOP I Wszystko Jasne LAWENA Sfora z Krasnego Boru CHIMNEY SWEEP Aibara 3,5 roku pierwszy atak 31.03.2015., wstępne badania krwi nie wykazały nieprawidłowości.

hodowca

Legendarny Stardust Funny Never Never Land Y'SUDDEN BURST LEGENDARY FRISCO BLACK Energizer 4 lata Suka miała do tej pory kilka ataków. Jest na lekach i normalnie funkcjonuje.

właściciel

LIBRA Sfora z Krasnego Boru Grace z Porządnej Rodziny Kamarda Schumacher .

właściciel

A Kind Of Magic Border Song Dirty Dancing Border Song Genetic IQ Budweiser 2 lata 10 listopada prwdopodobnie był pierwszy atak. Potem 4 stycznia 2016 i 9 stycznia. Badanie rezonansem magnetycznym nie wykazało żadnych zmian. Pies jest na Pioxinie.

hodowca